Zgadzam się, obecność brodawek na skórze dziecka jest co najmniej nieprzyjemna. Ponadto brodawki mogą rozprzestrzeniać się i być źródłem zarazy dla innych. Dlatego rodzice powinni pomyśleć o tym, jak usunąć brodawki z dzieci.

Co powoduje brodawki u dzieci?

Brodawki u dzieci pojawiają się z powodu przenikania wirusa ludzkiego wirusa brodawczaka - HPV. Według statystyk, około 10% dzieci doświadczyło brodawek co najmniej raz w życiu. W takim przypadku nastolatki są najbardziej zagrożone w wieku od 9 do 16 lat.

Ponieważ brodawki są przenoszone przez wirusy, infekcja jest infiltrowana przez niewielkie zmiany skórne, zadrapania, drobne otarcia. Zwłaszcza jeśli osoba, z którą dziecko miało kontakt, powierzchnia brodawki została uszkodzona.

W zależności od lokalizacji, jak również wyglądu brodawek są podzielone na kilka grup. Najczęściej spotykaną grupą jest verruca vulgaris, która atakuje dłonie i błony śluzowe.

W okolicy śródstopia nóg i pięt obserwuje się brodawki podeszwowe lub podeszwowe u dzieci, brodawek roślinnych. Zazwyczaj brodawki na rękach i podeszwach pojawiają się z powodu tego, że dzieci lubią biegać boso, raniąc najbardziej odsłonięte części stóp lub z powodu braku higieny: bawiąc się brudnymi przedmiotami, kontaktując się z zakażonymi dziećmi i tak dalej.

Na kończynach, szyi i twarzy u dzieci, brodawki są płaskie, brodawkowate. Praktycznie nie wystają ponad powierzchnię skóry i często są pigmentowane. Dlatego też popełnia się błędy w piegach. Uszkodzenie płaskiego brodawka może prowadzić do ich rozprzestrzeniania się, w wyniku czego kilkaset osób może pojawić się na ich skórze.

Jak pozbyć się brodawek u dziecka?

Muszę powiedzieć, że nie ma szczególnego traktowania tego problemu. Spośród najbardziej skutecznych sposobów usuwania brodawek u dziecka istnieją dwie: terapia destrukcyjna i wiele immunomodulatorów.

W terapii destrukcyjnej stosuje się leki takie jak podofilotoksyna, podofylina, bleomycyna i formaldehyd. Często stosowane usuwanie chirurgiczne, krioterapia, taśma laserowa lub samoprzylepna. Wszystkie te zabiegi mogą powodować ból i są wykonywane w znieczuleniu miejscowym.

Usunięcie brodawek w immunomodulatorze dziecięcym, takim jak szczepionka, interferon lub cydofowir, nie zostało wystarczająco zbadane.

Usuwanie brodawek za pomocą glistnika

Do tej pory przepisy ludowe w leczeniu brodawek pozostają aktualne. Zwłaszcza usunięcie glistnika. Istnieje kilka sposobów:

  1. Brodawka na twarzy, zwilżona wodą. Powierzchnię brodawki należy delikatnie zeskrobać sterylnym przyrządem i czterokrotnie przetrzeć ją świeżym glistnikiem. Wkrótce brodawka zmieni kolor na czarny, a następnie zniknie. Przebieg leczenia wynosi około 2 do 3 tygodni.
  2. Usuwanie brodawek za pomocą glistnika
  3. Zamiast świeżego soku można użyć bogatego bulionu z suszonej trawy zmieszanego z wazeliną lub gliceryną. Mieszanina powinna być wystarczająco gruba, przypominając konsystencję maści.
  4. Zagotuj pół litra wody na łyżkę suchego glistnika na 10 minut. Odwar, aby nalegać na co najmniej 6 godzin. Przed pójściem spać, dziecko ściska dotkniętą skórę. Pozytywny efekt leczenia będzie zauważalny w ciągu tygodnia.
  5. Czasami sok z glistnika w postaci kropli wzięty do środka. Jednak nie zapominaj, że roślina ta jest trująca, a dawka do spożycia doustnego jest obliczana indywidualnie. Lepiej nie ryzykować zdrowia dziecka.