Współczesne warunki życia narzucają własne zasady, a nasza dieta jest daleka od ideału. Nie ma wystarczającej ilości witamin i składników mineralnych, a nawet dla kobiet w ciąży, ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze, dodatkowe spożycie witamin jest po prostu konieczne.

Obecnie istnieje ogromna różnorodność kompleksów witaminowych, zaprojektowanych specjalnie dla kobiet w ciąży. Niektóre kompleksy są zaprojektowane zgodnie z okresem ciąży. Na przykład, witaminy dla kobiet w ciąży w drugim trymestrze ciąży są zaprojektowane dla konkretnych potrzeb ciała przyszłej mamy w tym okresie.

Jakie witaminy należy przyjmować w drugim trymestrze?

Jednym z kompleksów witaminowych z rozkładem według trymestrów jest preparat Complivit do trymestru w ciąży - przez 1, 2, 3 trymestry. Wykazano, że witaminy te przyjmują zgodnie z czasem trwania ciąży. Witaminy w drugim trymestrze ciąży obejmują następujące składniki: witaminę A, witaminę E, witaminę D3, witaminy B1, B2, B12, C, kwas foliowy, nikotynamid, pantotenian wapnia, rutozyd (rutynę), kwas tioctowy, luteinę, żelazo , miedź, mangan, cynk, wapń, magnez, selen i jod.

Witaminy podczas ciąży w drugim trymestrze ciąży mają na celu pomóc dziecku prawidłowo i aktywnie się rozwijać i rozwijać. To w drugim trymestrze występuje najbardziej aktywny wzrost dziecka, więc potrzebuje więcej witamin i minerałów niż w pierwszym trymestrze. A Complivit na 2 trymestr zapewnia wszystko, czego potrzeba, aby zwiększyć poziom witamin i minerałów w ciele matki i dziecka.

Dawka pierwiastków odpowiada standardom konsumpcji, który najlepiej spełnia potrzeby witamin i minerałów w tym okresie. Kwas tioktyczny, który jest jego częścią, przyczynia się do normalizacji metabolizmu węglowodanów, tak że kobieta jest mniej narażona na nadwagę.