Bali, Jawa, Kalimantan, Rinka - nazwy tych egzotycznych wysp kojarzą się większości turystów z rodakami odpoczywającymi w Indonezji. Umyte w dwóch oceanach (Indyjskim i Pacyfiku), największy kraj wyspiarski w ostatnich latach był popularnym celem turystycznym. Każdego roku liczne ośrodki w Indonezji przyciągają miliony turystów, a wśród nich jest sporo osób w Rosji. Dlatego wielu turystów interesuje się faktycznym pytaniem i czy potrzebna jest wiza do Indonezji, jak i gdzie ją zdobyć, aby nie zepsuć wrażenia reszty.


Wniosek wizowy

Należy zauważyć, że wizę można wydać w Indonezji dla Rosjan na dwa sposoby: w ambasadzie i po przyjeździe. Przy wejściu do Indonezji, oprócz mieszkańców Rosji, obywatele Turcji, Kanady, Stanów Zjednoczonych mogą również otrzymać wizę bezpośrednio na lotnisku Kraje Schengen , Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Turyści posiadający obywatelstwo Ukrainy, Kazachstanu, Uzbekistanu, Kirgistanu, Armenii, Białorusi, Mołdawii, Azerbejdżanu, Tadżykistanu i Turkmenistanu powinni otrzymać wizę do tej republiki w ambasadach. Obywatele tych krajów, którzy nie są wymienieni na tych listach, powinni ubiegać się o wizę w departamentach wizowych.

Jeśli zdecydujesz się uzyskać wizę po przybyciu do Indonezji, będąc obywatelem Federacji Rosyjskiej, upewnij się, że ważność twojego paszportu jest ważna nie mniej niż sześć miesięcy przed datą wjazdu do republiki. Ponadto wymagany jest bilet powrotny. Tak więc koszt wizy do Indonezji wyniesie 25 USD, a w Republice można pozostać nie dłużej niż trzydzieści dni. Uwaga: w paszporcie musi być co najmniej jeden pusty arkusz, aby można go było wkleić na specjalnej naklejce.

Rejestracja tego dokumentu w Rosji zajmie więcej czasu. Aby uzyskać wizę, przygotuj się wcześniej paszport międzynarodowy , kopię wszystkich ukończonych stron, dwa zdjęcia (kolor, 3x4). W ambasadzie wypełniasz dwa formularze. Ponadto, kupując samemu, należy je zapewnić. Jeśli planujesz podróżować z dziećmi do tych egzotycznych krajów, weź ze sobą kopie świadectw urodzenia. Jeśli dziecko nie ma jeszcze dziewięciu lat, zostaje wpisane do paszportu rodzica, a następnie wydaje mu wizę bezpłatnie. Dla dzieci powyżej dziewięciu lat będzie to kosztować tyle samo, co ich rodziców. Taka wiza będzie kosztować około 60 $, a otrzymasz ją po szczęśliwym wyniku w ciągu tygodnia.

Po przybyciu na lotnisko w Indonezji zostaniesz poproszony o wypełnienie karty imigracyjnej. Powinien być przechowywany do wyjazdu z Indonezji. Ponadto zarówno przy wejściu, jak i przy wyjściu z republiki konieczne jest uiszczenie opłaty, która wynosi 10 dolarów.

Funkcje i ograniczenia

Po wydaniu wizy w Indonezji można nie tylko pozostać do 30 dni, ale także wynająć inny transport, nabyć ziemię i nieruchomości. Jeśli nie masz prawa do jazdy na rowerze, to za 12-15 dolarów możesz kupić licencję, która będzie ważna przez 30 dni. Powszechny pogląd, że w Denpasar (główne lotnisko w Indonezji) obywatele Rosji są zmuszani do zgłaszania zastrzeżeń czy potrzebuję wizy do Indonezji? na hotele, wyciągi bankowe i bilety lotnicze - fikcja!

Jeśli chodzi o ograniczenia, w Indonezji można przywieźć nie więcej niż dwa litry alkoholu, dwieście papierosów i kilka butelek perfum na własny użytek. Ale elektronika, odbitki i lekarstwa pochodzenia chińskiego, produkty pornograficzne, materiały wybuchowe i broń do importu są zabronione! Usunięcie przedstawicieli rzadkich gatunków fauny i flory z republiki jest tabu! Podobny zakaz dotyczy wywozu skorup żółwia. Nawet nie próbuj tego robić, ponieważ grzywna jest wystarczająco duża. Ale produkty z pamiątkami są eksportowane bez żadnych ograniczeń.