Naczyniowe gwiazdy na twarzy są małymi, patologicznie poszerzonymi naczyniami umieszczonymi blisko powierzchni skóry, które stały się zauważalne ze względu na wzrost ich średnicy. Niestety, ten niedobór jest trwały, ponieważ naczynie nie może samo się rozpuścić lub zniknąć, wymagane jest leczenie.

Przyczyny

Głównie naczyniowe gwiazdy na twarzy pojawiają się na nosie, brodzie i policzkach. Przyczyny ich powstawania są różne:

 • otyłość;
 • dziedziczność;
 • alkohol i ostre potrawy;
 • zaburzenia hormonalne;
 • spadki temperatury;
 • ciąża;
 • palenie;
 • częsty stres;
 • nadmiar ultrafioletu.

Zasadniczo leczenie pajączków jest wymagane u osób o wrażliwej skórze, która ma delikatną i delikatną strukturę.

Pielęgnacja skóry

Jeśli zauważyłeś żyły pająka po raz pierwszy, możesz spróbować je wyprowadzić w domu, bez uciekania się do procedur sprzętowych. Po pierwsze, warto wyeliminować czynniki ryzyka, które powodują ich wystąpienie. Kupuj i stosuj specjalne środki na skórę wrażliwą. Ponieważ głównym zadaniem kremów, które pomogą Ci usunąć żyły pająka na twojej twarzy jest wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, powinny one zawierać:

 • Witamina P - zmniejsza "kruchość" naczyń krwionośnych i zwiększa odporność na szkodliwe czynniki środowiskowe;
 • witamina K - zmniejsza przepuszczalność ściany naczyniowej, zwiększając jej siłę;
 • Witamina C - ma dobre działanie zwężające naczynia krwionośne i bierze udział w tworzeniu kolagenu, który wzmacnia osłabione naczynia włosowate.

Ponadto krem ​​przeciw pajączkom nie powinien zawierać ani jednego grama miodu, aloesu, alkoholu, mentolu, mięty, eukaliptusa i olejku goździkowego. Kwasy owocowe mogą zubożyć już cienki naskórek, więc należy uważać, aby nie mieć ich w kompozycji. Przed wyjściem na zewnątrz zawsze pamiętaj o założeniu kremu ochronnego na skórę. Musi zawierać rutynę, ekstrakt z arniki i olej arachidowy. Latem lepiej jest dawać pierwszeństwo tym, którzy mają wysoki współczynnik ochrony przed słońcem.

Możesz sam przygotować krem. Konieczne jest równe części liści brzozy, ziele dziurawca, chmiel, kwiaty lawendy, liście szałwii, mech islandzki. Zmiel i zmiksuj 3 łyżki. łyżki takiej kolekcji, zalać 100 ml wrzącej wody, gotować w łaźni wodnej przez 5 minut. Odcedź mieszaninę i zmielić do uzyskania grubej papki. Zastosuj to narzędzie na wstępnie oczyszczonej twarzy przez 15 minut, zmywając ciepłą wodą.

Aby zmniejszyć zaczerwienienie i kruchość naczyń krwionośnych, możesz przygotować maskę równych części oleju z pestek winogron, ekstraktów z nasion cyprysa, ekstraktu z groszku, jagód, iglicy, dzikiej mirt, oliwek i mimozy. Wszystkie składniki są mieszane i nakładane na twarz przez 15-20 minut, nie więcej niż 2 razy w tygodniu.

leczenie pajączków Metody sprzętowe

Możliwe jest usunięcie pajączków na twarzy za pomocą elektrokoagulacji. Jest to procedura, w której kosmetolog "kauteryzuje" rozszerzone naczynia specjalną cienką elektrodą. Niedawno metoda ta była najskuteczniejsza, ale delikatna skóra po ataku elektrycznym może reagować inaczej, a elektrokoagulacja pajączków w niektórych przypadkach wywołuje pojawienie się blizn i plam pigmentowych. Dziś popularniejsza jest terapia ozonem i fotokoagulacja laserowa. Są mniej traumatyczne i prowadzą do całkowitego i całkowitego zniknięcia pajączków.