Zwierzęta, podobnie jak ludzie, okresowo chorują. Jednak choroby u zwierząt są zupełnie inne, odpowiednio, różnią się i szczepienia od nich. Na przykład szczepionka Vacter dla psów i kotów ma na celu ochronę przed grzybiczymi zmianami skórnymi. Z powodzeniem radzi sobie z różnymi rodzajami dermatofitozy, ponieważ stosuje się ją nie tylko do zapobiegania, ale także do leczenia zwierząt. Przyjrzyjmy się bliżej tej szczepionce.

Funkcje szczepionki Vaccine

Szczepienia przeciwko chorobom grzybiczym, lepiej znane jako pozbawić , dla psów jest szczególnie ważne, ponieważ ryzyko zakażenia dermatofitami u zwierząt, które są codziennie na ulicy, jest bardzo wysokie. Jest to jeszcze ważniejsze, jeśli w twoim domu oprócz psa są małe dzieci. Podobnie jak w przypadku innych zwierząt domowych, zwykle zaszczepiają one koty domowe, które właściciele produkują na ulicy, a także króliki i zwierzęta futerkowe.

W takim przypadku należy wyznaczyć szczepienie za pomocą tego leku, ponieważ Twój pies powinien być weterynarzem, w oparciu o stan zdrowia zwierzęcia.

Instrukcje dotyczące szczepionki dla szczepionek dla psów mówią, że szczenięta mogą być szczepione od 2 miesiąca życia.

Mechanizm stosowania tego leku jest następujący:

  1. Tak jak przed wprowadzeniem jakiejkolwiek innej szczepionki, 10 dni przed szczepieniem, pies musi zostać odrobaczony ("pozbyć się robaków").
  2. Jeśli kupiłeś suchy Vacderm, musisz go najpierw rozpuścić. Aby to zrobić, użyj wody destylowanej lub soli fizjologicznej. Ponadto, jeśli chcesz, możesz kupić w aptece weterynaryjnej specjalny rozpuszczalnik na leki przeciwko grzybicy. Jednak najłatwiej jest natychmiast uzyskać Wackderm w postaci płynnej, w ampułkach o odpowiedniej wielkości, w zależności od wagi psa.
  3. Wstrzyknięcie szczepionki jest podawane domięśniowo psom: najpierw w jednym biodrze, a następnie po 14 dniach w drugim.
  4. Odporność na tę chorobę powstaje miesiąc po wprowadzeniu drugiej porcji szczepionki i trwa około 12 miesięcy. W związku z tym pożądane jest coroczne szczepienie zwierzęcia przeciwko grzybicy.
  5. W zapobieganiu dermatofitozie, a mianowicie trichofitozie i mikrosporii, dawka leku nie powinna przekraczać 0,5 ml (dla zwierząt o masie ciała 5 kg lub mniejszej) lub 1 ml (odpowiednio dla większych zwierząt).
  6. Bez względu na to, czy podano terapeutyczną lub profilaktyczną dawkę, pies potrzebuje odpoczynku i ulgi od stresu przez kilka dni po szczepieniu.

Vacterm - przeciwwskazania i skutki uboczne

Zdrowym zwierzętom można wstrzykiwać Wakderm o dowolnej porze roku. Jeśli pies jest chory lub osłabiony, ma podwyższoną temperaturę ciała, niemożliwe jest nakłucie szczepionki na takie zwierzę. Wyjaśnia to fakt, że inaktywowane formaliną zarodniki grzybów dermatofitowych są częścią Vakderm. Zabronione jest również szczepienie ciężarnych psów w przypadku grzybicy skórnej.

Vakderm dla psów1

Szczepionka jest nieszkodliwa, ale często zdarza się, że zwierzęta mają reakcję po szczepieniu na szczepionkę Vacderm, co powoduje bolesne zagęszczenie i obrzęk okolicy uda. Objawy te ustępują zwykle kilka dni po szczepieniu. Przyczyną plomb może być wprowadzenie zimnej szczepionki lub użycie niesterylnych strzykawek. Może pojawić się również letarg i senność - po immunizacji są one całkowicie normalne.

Znacznie rzadziej, w drodze wyjątku, psy mogą mieć guzy na łapach (szczególnie dla małych ras). Jest to raczej indywidualna reakcja na lek i wymaga dodatkowej wizyty u weterynarza.