urozestan vaginally Utrozhestan jest hormonalnym lekiem progesteronu pochodzenia roślinnego. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek i czopków.

Kobiety często nie wiedzą, jak najlepiej wziąć Utrozhestan - dopochwowo lub ustnie. Główną zaletą stosowania pochwy jest brak podrażnienia przewodu pokarmowego.

Zmniejsza to również ryzyko wystąpienia działań niepożądanych obserwowanych podczas doustnego podawania Utrogestanu - zawrotów głowy, nudności i reakcji alergicznych. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku długotrwałego stosowania leku.

Wskazania do stosowania Utrozhestana vaginally

Zakres zastosowania jest dość szeroki. Często lek jest przepisywany w przypadku naruszeń cyklu menstruacyjnego z niedoborem progesteronu. Hormon pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu endometrium.

Kapsułki Utrozhestan stosuje się dopochwowo z problemem dysfunkcji jajników, zapobiegania chorobom hormonalnym, przynosi niewielkie korzyści w rozwiązywaniu problemów reprodukcyjnych. Jest szeroko stosowany w przygotowaniu zapłodnienie in vitro lub problemy z niepłodnością.

Jeśli w czasie ciąży istnieje groźba poronienia, Najrozstytarz najczęściej jest przepisywany dopochwowo.

Jak pochwycić Utrozhestan vaginally?

Świece należy włożyć głęboko do pochwy. W razie trudności można użyć aplikatora.

Najczęściej przepisywane 100 mg dwa razy dziennie. Ale dawka jest wybierana przez lekarza w zależności od dowodów i pożądanego rezultatu.

urozestan vaginally or oral Przeciwwskazania do leku

Utrozhestan stoi poza przyjmowaniem czopków dopochwowych lub tabletek o zaburzonym metabolizmie, idiosynkrazji, w obecności guzy piersi lub genitalia.

Utrozhestan jest lekiem hormonalnym, dlatego należy go stosować ostrożnie. Niezależne mianowanie może prowadzić do negatywnych rezultatów i negatywnych konsekwencji.

Tylko lekarz może wybrać odpowiednią dawkę, która ostatecznie przyczyni się do osiągnięcia pożądanego rezultatu.