nietłukące bańki mydlane Bańki mydlane są w stanie rozweselić ludzi w każdym wieku. Teraz sklepy oferują ogromną różnorodność opcji rozwiązań i adaptacje do organizowania jasnych wydarzeń. Można również znaleźć tak zwane nie topiące się bańki mydlane, które zawierają żelatynę lub klej medyczny. Te składniki są odpowiedzialne za siłę tęczowej kuli. Interesujące jest, aby dowiedzieć się o nich więcej, a także dowiedzieć się, czy możliwe jest samodzielne rozwiązanie.

Cechy nie płynących bąbelków

Każda mama czuje, że skład roztworu nie jest toksyczny i nie szkodzi dziecku. Dlatego warto podkreślić, że płyn nie jest toksyczny i można go bezpiecznie wykorzystać do zabawy dzieci.

W sprzedaży można znaleźć małe bańki, które nie pękają. Praktycznie nie różnią się od zwykłych. Tylko w kontakcie z powierzchniami kulki nie są uszkodzone.

Druga opcja to duże bąbelki, które różnią się zarówno wyglądem, jak i sposobem dmuchania. Przypominają gumę i są przechowywane w tubie. Warto zastanowić się, jak wykorzystać takie nie płynące bąbelki. Z tubki wyciśnij niewielką ilość zawartości i wrzuć ją do piłki, którą należy umieścić na słomie. Następnie musisz powoli nadmuchać bańkę, która zareaguje z powietrzem i stwardnieje. Następnie możesz grać z kulkami, przesuwać je, tworzyć z nich figury.

Jak zrobić nietłukące bańki mydlane?

Wiele mamusi gotować rozwiązanie niezależnie od szamponu lub mydła, a także wody. Ta opcja jest dobra, ponieważ niezbędne komponenty są w każdym domu. Ale bąbelki przygotowane w ten sposób szybko pękają. Ponieważ rodzice są zainteresowani tym, jak przygotować kompozycję, która pozwoli ci uzyskać mocniejsze piłki. Spraw, aby te same, nie pękające bąbelki, oferowane na sprzedaż, raczej się nie powiodły. Ale jest całkiem możliwe, aby znacznie przedłużyć żywotność kulek.

Jednym z komponentów, który sprawia, że ​​bańki są mocniejsze, jest gliceryna. Jest "odpowiedzialny" za ich siłę, a także rozmiar. Możesz kupić ten składnik w aptece, a jedna butelka wystarczy do eksperymentowania z kompozycją roztworu. Ponadto, aby zwiększyć gęstość kulki dodać cukier, żelatynę. Woda powinna być gotowana, najlepiej destylowana.

Aby przygotować nie płynące banieczki mydlane w domu, możesz zaoferować kilka przepisów.

Przepis 1

Składniki:

 • woda - 600 ml;
 • gliceryna - 100 ml;
 • detergent do naczyń - 200 ml.

Gotowanie

Wystarczy tylko wymieszać wszystkie komponenty.

Przepis 2

Składniki:

 • gorąca woda - 600 ml;
 • amoniak - 20 kropli;
 • proszek detergentu - 50 g;
 • gliceryna - 300 ml.

Gotowanie

Wszystkie składniki należy wymieszać i pozostawić na maksymalnie 3 dni. Następnie mieszaninę należy przefiltrować i usunąć przez 12 godzin w lodówce. Chociaż ta metoda wymaga wysiłku i czasu, ale ostatecznie okazuje się bardzo silne bąbelki.

Przepis 3

Składniki:

 • woda - 1,6 l;
 • gliceryna - 200 g;
 • żelatyna - 100 g;
 • cukier - 100 g;
 • detergent do naczyń - 0,5 l.
 • Gotowanie

niepękające bańki mydlane w domu Najpierw należy umieścić żelatynę w wodzie i pozostawić do obrzęku, a następnie odcedzić, a także spuścić nadmiar płynu. Następnie należy dodać cukier i rozpalić kompozycję, aż do całkowitego rozpuszczenia. Ważne jest, aby mieszanki nie gotować. Następnie kompozycję wlewa się do wody i dodaje detergent, a także glicerynę. Wszystko miesza się tak, aby zapobiec pienieniu. W rezultacie faceci będą cieszyć się gęstymi i ogromnymi bąbelkami.

Oczywiście każdy może obsłużyć dowolną z tych metod. Do każdego z rozwiązań można dodać trochę barwnika spożywczego, aby kolorowe banieczki.