Złoty łańcuszek jest jednym z ulubionych klejnotów płci pięknej. Nie tylko wyglądają pięknie, ale także pozwalają zademonstrować poczucie smaku, status. Właśnie dlatego wybór złota biżuteria kobiety pasują z wielką starannością. Różnorodność rodzajów tkackich łańcuchów dla kobiet jest niesamowita, ale chcemy zwrócić uwagę na te, które są najbardziej poszukiwane. Powiemy Ci o nich bardziej szczegółowo. Jakie rodzaje tkania złotych łańcuchów są uważane za najbardziej popularne?

Różnorodność tkactwa

W przeszłości wszelkie łańcuchy były wykonywane całkowicie ręcznie, ale dziś istnieje możliwość tkania złota za pomocą specjalnych maszyn. Jaka jest różnica? Faktem jest, że typy maszyn do tkania ułatwiają kobiecym złota biżuteria do minimum. Ręcznie robione produkty ważą wiele razy więcej, a zatem kosztują więcej. Jeśli jest to pożądane, taki łańcuch może być zakupiony przez kobietę o dowolnym poziomie zamożności, a ogromna ilość jest potrzebna do zakupu produktu stworzonego ręcznie.

Jeśli chodzi o rodzaje tkania, od razu zauważamy, że nie ma jednolitej klasyfikacji. Jednak niektóre rodzaje tkanie łańcuchów biżuterii są najbardziej popularne. Zacznijmy od najbardziej elementarnych pod względem produkcji - są to rodzaje tkania kotwicy w złotych łańcuchach, w których każde kolejne ogniwo jest prostopadłe do poprzedniego. Ale kształt samych elementów może się różnić. Jeśli są okrągłe, to nazwa "roll". Łącza mogą być również płaskie lub owalne. Czy każdy link ma w środku sweter? Tak więc, zanim zostaniesz łańcuchem morskim, który jest uważany za najbardziej bezpretensjonalny w opiece i najbardziej trwały.

rodzaje tkania złotych łańcuchów 1rodzaje tkania złotych łańcuchów 2rodzaje tkania złotych łańcuchów 3

Łańcuch z tkackim "klipsem" wygląda nie mniej pięknie. Łącza w nim mogą być duże, ale jednocześnie puste. Noszenie takich produktów musi być ostrożne, ponieważ metal może zostać zdeformowany.

rodzaje tkania złotych łańcuchów 4rodzaje tkania złotych łańcuchów 5rodzaje tkania złotych łańcuchów 6

A poniższe trzy rodzaje tkactwa są najprostsze, ale wyglądają całkiem nieźle. Mówimy o klasycznych, zbrojach i wstążkach do tkania.

rodzaje tkania złotych łańcuchów 7rodzaje tkania złotych łańcuchów 8rodzaje tkania złotych łańcuchów 9

Jeśli tkanie "rombo" i "triple rombo" jest preferowane przez mężczyzn, modyfikacja "Nona" wygląda bardziej kobieco.

rodzaje tkania złotych łańcuchów 10rodzaje tkania złotych łańcuchów 11rodzaje tkania złotych łańcuchów 12

Eleganckie i wyrafinowane łańcuchy, wykonane przez splot "Cartier", "tondo" i "róża", są preferowane przez młode dziewczyny, które nie lubią zwracać uwagi na swoją biżuterię.

rodzaje tkania złotych łańcuchów 13rodzaje tkania złotych łańcuchów 14rodzaje tkania złotych łańcuchów 15

Wolisz masywną biżuterię, która przyciąga uwagę? Wtedy będziesz cieszyć się łańcuchami wykonanymi przez tkactwo Bismarcka. Rodzaje tkania złotych łańcuchów Bismarcka są tak różnorodne, że czasami trudno je zidentyfikować. Najpopularniejsze to:

  • Moskwa;
  • "Kardynał";
  • "Abinata".

Tkanie może być pojedyncze, podwójne lub potrójne.

rodzaje tkania złotych łańcuchów 16rodzaje tkania złotych łańcuchów 17rodzaje tkania złotych łańcuchów 18

Najbardziej niepraktyczny rodzaj tkania, który jest używany do tworzenia biżuterii ze złota, jest uważany za "żółwia". Takie łańcuchy wyglądają oczywiście pięknie, są mocne, niezawodne. Jednak płytki na ogniwach, dzięki którym, w rzeczywistości, tkackie i mają nazwę, mogą przylgnąć do twoich ubrań. W najlepszym razie będzie to kosztować dmuchanie na bluzce, w najgorszym razie - naprawić łańcuch. Jeśli chcesz uniknąć takich problemów, kup ciężkie i nieporęczne produkty, aby nie kontaktować się zbyt często z warsztatami naprawczymi.

rodzaje tkania złotych łańcuchów 19rodzaje tkania złotych łańcuchów 20rodzaje tkania złotych łańcuchów 21

I wreszcie jeszcze trzy piękne tkaniny, które przyciągają dziewczęta. To jest "ucho", "python" i "włoski". Takie produkty wyróżniają się trwałością i oryginalnością.

rodzaje tkania złotych łańcuchów 22rodzaje tkania złotych łańcuchów 23rodzaje tkania złotych łańcuchów 24

Istnieje kilkadziesiąt gatunków używanych do tkania złotych łańcuchów damskich, więc na pewno wybierzesz biżuterię, o której marzysz.