Gdyby nie legendarny Coco Chanel, jest mało prawdopodobne, że teraz będziemy mogli cieszyć się pięknem tweedowego kostiumu, który wymyśliła ta utalentowana kobieta. Co ciekawe, w latach dwudziestych stroje były wykonane wyłącznie dla mężczyzn z niedrogiego materiału tekstylnego. Te eleganckie ubrania, uosobienie nienagannego stylu, uwielbione legendy, takie jak Grace Kelly, Romy Schneider, Jackie Kennedy i wiele innych. A teraz nie traci znaczenia i królewskiego uroku.

Modny damski tweedowy garnitur w stylu Chanel

Jeśli mówimy o markach, które tworzą tweedowe garnitury, to z pewnością powinieneś wspomnieć o słynnym na całym świecie domu mody Chanel, kierowanym przez Karla Lagerfelda. Od 1954 roku marka ta produkuje odzież tweedową, a trendy w modzie zmieniają się co sezon, a nasze zwykłe kostiumy zmieniają się w coś niewyobrażalnego. Oczywiście przemiany odnoszą się do koloru, stylu stroju, wystroju, ale jedyną rzeczą, która pozostaje taka sama, jest użyty materiał - tweed.

Na przykład w 2016 r. Lagerfeld postanowił zamienić podium nie w kasyno, supermarket lub ogromną kawiarnię, tak jak przedtem, ale w gigantyczne linie lotnicze. Po raz kolejny udowodnił, że nowoczesna kobieta może czuć się komfortowo w każdym ubraniu, nawet podczas lotów, a tweedowy garnitur nie był wyjątkiem.

W tym roku legendarny strój został wydany w jasnych kolorach. Różowy, stonowany zielony, królewski niebieski - wszystkie te kolory mają na celu pomóc pokazać indywidualność, być w centrum uwagi.

tweedowy garnitur 10tweedowy kostium 11tweedowy kostium 12
tweedowy kostium 13tweedowy kostium 14tweedowy garnitur 15

A jesienno-zimowa kolekcja projektanta mody jest wypełniona zarówno tweedowym trzyczęściowym garniturem, jak i standardowym "dwojgiem". Jeśli chodzi o kolorystykę, tym razem wolał powściągliwość: ciemnozielony, szary, czarny. Oprócz klasycznych spodni do strojów dodawano linię ubrań, które wyglądają dość harmonijnie z wysokimi butami. Były w kolekcji i modelach, ozdobione kobiecym haftem w kwiaty.

tweedowy kostium 16tweedowy kostium 17tweedowy kostium 18

Zest Tweedowy kombinezon

Jeśli jesteś właścicielem tweedowego garnituru w kolorze szarym, czarnym, beżowym lub w innym kolorze, powinieneś wiedzieć, że twoje dzieci mogą również nosić te ubrania. W końcu jest nie tylko uszyta z wysokiej jakości, trwałego materiału, ale z pewnością nie straci na znaczeniu przez następne 50 lat. Ponadto jest to niezwykle wygodny strój, który nie utrudnia ruchu podczas chodzenia.

tweedowy garnitur 1tweedowy kostium 2tweedowy garnitur 3
tweedowy kostium 4tweedowy kostium 5tweedowy kostium 6
tweedowy kostium 7tweedowy kostium 8tweedowy kostium 9