leczenie biegunki u dzieci Biegunka jest zawsze nieprzyjemna i nieprzyjemna, a jeszcze bardziej u dziecka. Leczenie biegunki u dzieci w domu jest dozwolone, gdy nie ma krwawego stolca, odwodnienia, bardzo wysokiej temperatury, a dziecięcy stolec, za pomocą leków lub tradycyjnej medycyny, stopniowo wraca do normy.

Leki przeciwbiegunkowe

Istnieje wiele leków, które mogą być stosowane w leczeniu biegunki u dzieci w wieku do lat i starszych:

  1. Nifuroxazide - zawieszenie. Lek ten jest stosowany w leczeniu ostrej biegunkowej ostrej biegunki. Ma przyjemny słodki smak, dzięki czemu dzieci z łatwością je przyjmują. Podawany jest w dawce 2,5 ml okruchów od jednego miesiąca do sześciu miesięcy - 3 razy dziennie i od 7 do 24 miesięcy - 4 razy. Groszek od 3 do 7 lat jest oferowany 5 ml 3 razy dziennie, a od 7 lat - 4 razy dziennie. Lek jest podawany niemowlętom w dowolnym czasie, niezależnie od tego, kiedy je, a przebieg leczenia trwa nie dłużej niż tydzień.
  2. Enterosgel - makaron. Ten lek jest absorbentem. Usuwa toksyczne substancje z organizmu dziecka. Może być stosowany od urodzenia. Nowoczesny schemat leczenia biegunki u dzieci z tym lekiem polega na tym, że zaleca się niemowlętom wymieszanie 2,5 g makaronu w potrójnej objętości mleka matki i podlewanie ich przed każdym karmieniem (6 razy dziennie). Produktu nie należy mylić z żywnością, dlatego jest on oferowany 2 godziny po posiłku przez dwa tygodnie. Carapuses do 5 lat - 3 razy dziennie po dawce 7,5 g, dzieciom w wieku od 5 do 14 lat podaje się 15 g leku 3 razy dziennie.
  3. Hilak forte - upuszcza. Lek ten zawiera mikroorganizmy, które przywracają równowagę mikroflory jelitowej. Jest przepisywany przed posiłkami od samego urodzenia dziecka w dawce 15-30 kropli 3 razy dziennie, a w przypadku małych dawek od roku zaleca się dawkę 20-40 kropli 3 razy dziennie. Leczenie może trwać od tygodnia do kilku miesięcy.

Wszystkie leki stosowane w leczeniu biegunki u dzieci powinny przepisać lekarza. Ważne jest, aby pamiętać, że biegunka jest chorobą, która musi być natychmiast leczona, a leki należy wypisywać zgodnie z jej etiologią.

Medycyna ludowa

Jeśli zdarza się tak, że nie udaje się odwiedzić szpitala, istnieją tradycyjne metody leczenia biegunki u dzieci w różnym wieku. Zioła, z których można robić napary i podawać je dziecku, obejmują owoce borówki czarnej, czereśni, a także kłącza krwi.

Do środków ludowej w leczeniu biegunki u dzieci można przypisać i napar z owoców granatu. Do jego przygotowania weź 1 łyżeczkę pokruszonego suszonego skórki, zalej 1 litr gorącej przegotowanej wody i nalej na łaźnię wodną przez 15 minut. Następnie infuzja jest schładzana i podawaj dziecku 1 łyżeczkę 3 razy dziennie.