Groźba poronienia na wczesnym etapie jest to dość powszechne zjawisko w naszych czasach, które zobowiązuje każdą kobietę do poznania i zrozumienia różnic między procesem odrzucenia jajecznej, które już się rozpoczęło, a istniejącym ryzykiem.

Pierwsze tygodnie przebywania w "interesującej pozycji" są bardzo ważnym okresem dla kobiety, która dopiero zaczyna przyzwyczajać się do jej nowego statusu i zwracać szczególną uwagę na wszystkie metamorfozy, jakie się z nimi wiążą. Nie oznacza to wcale, że konieczne jest terroryzowanie lekarza w przypadku każdej małej rzeczy związanej z uczuciem mrowienia w żołądku lub innych nieznanych dotąd doznań. Ale nie warto, aby te mrowienie było krytyczne.

Na pierwsze oznaki zagrożenia poronieniem po 5 tygodniach lub w jakimkolwiek innym okresie, który obejmuje ból brzucha i krwawienie z dróg rodnych, warto skontaktować się z lekarzem. Co więcej, lepiej zrobić to tak, aby przychodził do ciebie, dając możliwość spania przed jego pojawieniem się. Najważniejszą zasadą dotyczącą postępowania w przypadku zagrożenia poronieniem jest zachowanie spokoju i opanowania, ponieważ nadmierne zakłócenia tylko pogorszą sytuację. Konieczne jest zajęcie pozycji horyzontalnej i oczekiwanie wizyty u ginekologa. Nie wtrącaj się i nie zażywaj pary tabletek bez zagrożenia poronieniem, co zmniejszy napięcie macicy i ból.

Co jest przewidziane w przypadku ryzyka poronienia?

We współczesnej farmakologii istnieje kilka leków, które mogą pomóc w zachowaniu i niesieniu dziecka. Należą do nich:

  1. Utrozhestan z groźbą poronienia jest źródłem syntetycznego hormonu progesteronu, który tłumi kurczliwą funkcję macicy. Lek jest często ustalany z góry, aby zapobiec nawrotowi poronienia i podczas pierwszych dwóch etapów poronienia.
  2. Dicyna z groźbą poronienia pomaga zatrzymać krwawienie i wzmocnić naczynia krwionośne, przyspiesza proces krzepnięcia krwi.
  3. Tranexam z groźbą poronienia to kolejny lek stosowany do powstrzymania krwawienia z macicy. Jednak z powodzeniem można go wykonać na najwcześniejszym etapie noszenia, gdy występują pierwsze oznaki możliwego poronienia.

Środki ludowe do grożenia poronieniem

Warto zauważyć, że lekarze są nieuprzejmi w leczeniu prób leczenia możliwych poronień metodami ludowymi, uważając je za nieskuteczne, a czasem nawet niebezpieczne. Nie oznacza to jednak, że kobiety z nich nie korzystają. Na przykład wywary z takich ziół, jak nagietek, pokrzywa, dagil, lukrecja, okowita, porzeczka, kalina i wiele innych zachowują swoją popularność. Ich stosowanie może być odpowiednie tylko wtedy, gdy istnieje podstawowe, medyczne leczenie, ponieważ żaden z leków nie może zwiększać poziomu hCG z zagrożonym poronieniem, które jest tak konieczne dla wsparcia płodu.

Zasady postępowania w przypadku zagrożenia poronieniem

Istniejące ryzyko utraty dziecka wymaga od kobiety przestrzegania wszystkich zaleceń lekarskich, z których wiele jest następujących:

  • pełny moralny i fizyczny spokój; poronienie zagrożone w 5 tygodniu
  • właściwe i kompletne odżywianie;
  • płeć zagrożona poronieniem jest w każdym razie nie do przyjęcia;
  • obowiązkowe stosowanie przepisanych leków;
  • Jeśli istnieje potrzeba hospitalizacji, nie poddawaj się.

Warto zauważyć, że kobieta i lekarz obserwujący ciążę nie powinni pomijać groźby poronienia w 12 tygodniu, a także w jakimkolwiek innym okresie. Pierwsze poronienie może się zmienić w zwykłe, jeśli nie ustalisz przyczyn i nie wyeliminujesz konsekwencji.