Jej przyszły agent, 17-letnia Claudia Schiffer, spotkała się w odległym 1987 roku w jednym z klubów w Düsseldorfie. Tam przyszły gwiazdor podium tańczył z przyjaciółmi pod zapalającymi rytmami Pet Shop Boys. Spotkanie było fatalne, a wszystko, co wydarzyło się później, to wytrwałość, praca i ciężka droga do błyskotliwej kariery.

Обложка автобиографической книги

Supermodelka w swojej autobiograficznej książce "Schiffer o Claudii Schiffer" opowiada o karierze i niesamowicie pracochłonnej drodze do jej szczytów. Gwiazda nie jest przyzwyczajona do narzekań na trudy losu. Przez cały czas przypomina sobie tylko dwa nieprzyjemne incydenty, które miały miejsce podczas lotu - ptaka złapanego w silnik i otwierane drzwi latającego samolotu. Z wielu przyjemności trzeba było odmówić, ale Claudia nie narzeka.

Gwiazda podzieliła się swoimi preferencjami:

"Do alkoholu zawsze byłem obojętny i co więcej, nie piję, bo nie lubię tego smaku. O wiele przyjemniej jest mi cieszyć się świeżością owoców, na przykład sokiem brzoskwiniowym. "
Клаудия делится воспоминаниями Świat supermodelek, jaki on jest

Schiffer opowiada o kulisach walki, nieszczerości i zaciętej rywalizacji, gdzie nie ma miejsca dla bezmózgowych i chmurnych młodych marzycieli:

"Musisz stać mocno na nogach, mieć pewność siebie i iść do końca, pomimo bólu i ciągłych trudności. Ale, o dziwo, zawsze chciałem wierzyć w dobro, w tym, że gdzieś w pobliżu jest ktoś niewidzialny, bliski i opiekuńczy. Tak, tak, wierzę w anioły, jak dotąd! ".
Ретро-фото одна из иллюстраций

W głębi duszy Claudia zawsze była przekonana o sukcesie, aw swojej książce mówi o rywalizacji, przyjaźni, radosnych latach, i że w końcu wszyscy zostali, by wygrać, i wszyscy osiągnęli sukces. 90-ty model przypomina trudny czas, epokę daleką od nowoczesnej technologii. Opisuje niekończące się pędy potrzebne do osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Czytaj także
  • Claudia Schiffer chodzi z dziećmi wzdłuż ulicy Nowego Jorku
  • Claudia Schiffer zaprezentowała kolekcję obuwia dla marki Aquazzura
  • Zdjęcie dnia: Nierozpoznana Linda Evangelista na lotnisku w Nowym Jorku

W rezultacie książka stała się swoistym pamiętnikiem pamięci i opowieścią o prawdziwym życiu dziewcząt z genialnymi okładkami. W pracy nad książką, przyjaciółmi i współpracownikami, wybitnymi fotografami i znanymi couturierami, a także niezrównanymi gwiazdami lat 90. wzięły udział najlepsze supermodelki świata.