Z bólem w szczęce od lewej lub prawej strony do dentystów, pacjenci są traktowani bardzo często. Ważne jest, aby zrozumieć, że jest to tylko objaw i istnieje wiele powodów jego pojawienia się. W większości przypadków, w stomatologii, są całkowicie niezwiązane.

Dlaczego szczęka boli po lewej stronie?

Będziesz szczerze zaskoczony, gdy dowiesz się, które czynniki mogą prowadzić do pojawienia się bolesnych wrażeń i chrupania w szczęce:

  1. Jeśli szczęka boli stale przez długi czas, najprawdopodobniej jest problem wada zgryzu .
  2. Dostarczając dyskomfortu można również nosić szelki. Jednak w tym przypadku ból jest całkowicie uzasadniony i oznacza, że ​​konstrukcja naprawdę pomaga wyrównać zęby i przywrócić ból do normy.
  3. Szczęka po lewej stronie może bardzo boleć z powodu rozwoju zęba mądrości. Procesowi temu często towarzyszą nieprzyjemne objawy. Ktoś podnosi temperaturę, a ktoś cierpi z powodu chrupania i bólu w szczęce.
  4. Czasami bolesność jest oznaką karotidynii. W tym przypadku dolegliwość rozciąga się na część żuchwy i szyi i jest wzmacniana ciśnieniem.
  5. Często dolegliwości związane z palącym bólem w dolnej szczęce po lewej stronie diagnozują artretyzm lub arteritis tętnicy twarzowej. Towarzyszące takim chorobom, z reguły, sztywność stawów, szum w uszach i zawroty głowy.
  6. Powszechnym problemem jest nerwoból. Może cierpieć z powodu nerwów gardłowych, językowo-gardłowych, trójdzielnych i innych nerwów. Z powodu choroby ból pojawia się po lewej stronie szczęki, gdy usta są otwarte. Charakteryzuje się nieprzyjemnymi doznaniami jako surowymi i bardzo intensywnymi. Czasami nerwoból wywołuje kaszel i obfite wydzielanie śliny.
  7. Boli i skacze szczękę po lewej stronie podczas żucia, a podczas rozmowy można z dobrymi i złośliwymi nowotworami. Objawy dolegliwości zwykle nie są bardzo wyraźne.
  8. dlaczego szczęka boli po lewej stronie
  9. Kolejną parą możliwych przyczyn są ropnie i phlegmon - choroby, które prowadzą do ropienia w tkankach miękkich. Oprócz bólu pojawia się obrzęk, zaczerwienienie, nieświeży oddech.

Co jeśli szczęka boli od lewej strony?

Najważniejszą rzeczą jest ustalenie przyczyny bolesności. Wyeliminować dyskomfort może odzyskać tylko z podstawowej dolegliwości. Na razie środki znieczulające i niesteroidowe leki przeciwzapalne pomogą złagodzić stan. W niektórych przypadkach wskazane jest stosowanie lokalnych leków przeciwbólowych.