Autorka metody bodyfitness, Greer Childress, która jednocześnie rozwinęła i ukształtowała twarz (nazwała to "faceflex"), zapewnia kobiety, że w wieku 60 lat wygląda lepiej niż w wieku 35 lat, właśnie dlatego, że codziennie ćwiczy swój system. Jednak prawdopodobnie dobrze jest wyglądać dobrze i prowadzić zdrowy styl życia - w końcu system Bodyflex zakłada prawidłowe odżywianie. Ponadto Amerykanin stale odwiedza salony spa i ćwiczy jogging. Niemniej jednak, mięśnie elastyczne twarzy - to prawdziwa szansa, aby wyglądać lepiej i uciąć drugi podbródek.

Bodyflex: ćwiczenia na twarz

Rozważ jedno z podstawowych ćwiczeń bodyflex dla twarzy, aby lepiej zrozumieć, czym jest esencja tej techniki i jak w ogóle można trenować takie mięśnie. Nazywa się to "brzydkim grymasem".

Wstań prosto, z tej pozycji ugnij kolana, opuść biodra równolegle do podłogi i oprzyj się o nie dłońmi. W tej pozycji wykonać standardowe oddychanie bodyflex. Lekko przesuń szyję, wokół ust, mocno obciążając usta i policzki. Wypuść język, poczuj, że napięcie w okolicy szyi nasiliło się. Zachowaj pozycję przez 8-10 sekund. Powtórz wszystkie kroki 5 razy.

Na koniec wyprostuj się, wyciągnij ręce. Uważaj, aby łopatki były złożone i trzymaj ręce prosto. W tej pozycji poczuj, jak rozciągają się mięśnie piersiowe. Szyję podczas tego należy rozciągać pod kątem około 45 stopni do kręgosłupa. Napnij mięśnie, popchnij szczękę do przodu i pociągnij za policzki. Dzięki treningowi nauczysz się, jak robić to wszystko jednym ruchem: prostując ramiona, prostując nogi, rozciągając szyję i szczękę.

Jest to ćwiczenie dla ciała na twarz i szyję i powinieneś poczuć napięcie, które pochodzi z wgłębienia między obojczykami, a nie z podbródka i obejmuje szyję. Jeśli tego nie czujesz, warto wziąć ramiona do tyłu i do tyłu i zamknąć łopatki. Kolejny problem może być zbyt wysoki - nie zapomnij o kącie 45 stopni! To całe ćwiczenie. Można go wykonać w połączeniu z innymi ćwiczeniami bodyflex.

Nie myśl, że ci, którym pomógł bodyflex, wyglądają na 25 lat w wieku 60. System pozwala ci zacisnąć mięśnie, sprawić, by twarz była bardziej elastyczna, przeciąć podwójny podbródek, wyraźniej zaznaczyć owal twarzy. Ale jest mało prawdopodobne, że w ten sposób wygładzisz zmarszczki i tym podobne - do tego nadal potrzebne są dodatkowe środki, a nie tylko gimnastyka dla bodyflexu twarzy.

Jak ćwiczyć bodyflex?

Aby w pełni doświadczyć użyteczności bodyflex, ważne jest, aby wykonywać go poprawnie i regularnie:

  • najlepiej rano rano ćwiczyć ciało na czczo. Jednak czas będzie idealny i 3-4 godziny po obiedzie;
  • bodyflex wymaga regularności: codzienne wydatki na system przez 15-20 minut. Nie potrzebujesz niż użyteczny bodyflex w pogoni za wynikami, aby zrobić godzinę dziennie - nie pomaga przyspieszyć oczywistych rezultatów, ale może prowadzić do zawrotów głowy lub wpaść w omdlenie;
  • jeśli minęło co najmniej kilka sesji, wszystkie prace będą musiały rozpocząć się od samego początku, aby osiągnąć wyniki, ważne jest, aby wykonywać kompleks dokładnie każdego dnia;
  • aby owal twarzy szybko się odbił, porzuć słodycze, mąkę i tłuszcz, praktykuj właściwe odżywianie;
  • Przed ćwiczeniem ćwiczeń poznaj pięciostopniowy oddech bodyflexu. Jeśli nie nauczysz się prawidłowo oddychać, nie będzie dużego wysiłku.

Regularne zajęcia dają szybkie i przyjemne wyniki. Nie żałuj swojej urody zaledwie piętnaście minut dziennie!