Tatuaż lub makijaż permanentny - procedura jest dość poważna. Po pierwsze, w trakcie jego stosowania skóra jest zraniona iw ciągu pierwszych kilku dni po tatuowaniu będziesz musiała zapewnić prostą pielęgnację brwi. Po drugie, niektóre makijaże permanentne są przeciwwskazane. I po trzecie, wynik może po prostu Ci nie odpowiadać.

Ostrzegany jest przedramieniem. Aby nie odbijać się w lustrze za każdym razem, gdy ostry atak użalania się nad sobą dla ukochanej, ucz się z góry, jakie mogą być konsekwencje tatuowania brwi i jak ich unikać.

Tatuaż brwi - czy to bolesne?

Ogólnie rzecz biorąc, procedura tatuowania brwi jest uważana za najmniej bolesną w porównaniu z zabiegami w okolicy warg i powiek. Dzięki permanentnemu uzupełnianiu powierzchni (głębokość 0,3-0,5 mm) można wykonywać bez znieczulenia, a klient jest coraz bardziej uzgadniany z mistrzem. Wrażliwość na ból jest różna dla wszystkich i dlatego po prostu stresuj się, jeśli do dyspozycji każdego mistrza są nowoczesne leki przeciwbólowe. Z reguły jest to krem ​​lub żel nakładany na skórę kilka minut przed rozpoczęciem pracy igły. Więc nie martw się: najprawdopodobniej nic nie poczujesz.

Pielęgnacja brwi po tatuażu

Kiedy tatuaż jest wykonywany na skórze, płytkie nakłucia wykonuje się za pomocą igły, w której umieszczony jest pigment barwiący. Zaczerwienienie skóry i niewielki obrzęk - naturalna reakcja, która szybko przeminie. Następnego dnia po tatuażu brwi na skórze tworzą się skórki, które w żadnym przypadku nie mogą zostać zerwane: nie tylko zranią skórę, ale wraz ze skórką można usunąć część pigmentu i zepsuć pracę mistrza. Aby zadbać o brwi po tatuowaniu, doradzi Ci specjalną maść lub krem, a także powie, jak prawidłowo je stosować.

W przypadku braku komplikacji, całkowite wyleczenie tatuażu brwi zajmuje maksymalnie 5-10 dni. Ale reakcje alergiczne, stany zapalne i inne nieprzyjemne rzeczy wymagające leczenia są również możliwe. Jeśli miałeś przypadki indywidualnej nietolerancji na jakiekolwiek leki, poinformuj o tym mistrza podczas wstępnych konsultacji: weźmie je pod uwagę przy wyborze kompozycji do znieczulania i malowania, która obejmuje składniki roślinne i mineralne.

Przeciwwskazania do tatuażu:

  • zmniejszona odporność (na przykład po chorobie);
  • ciąża, karmienie piersią;
  • choroby sercowo-naczyniowe, wysokie ciśnienie krwi;
  • cukrzyca;
  • astma, alergie;
  • brodawki, znamiona, brodawki i inne zmiany skórne, które mogą być zmienione podczas zabiegu.

Czy tatuaże brwi w tych przypadkach, powinieneś zdecydować wraz z lekarzem.

Nieudany tatuaż brwiowy

Lwia część wszystkich nieprzyjemnych skutków tatuażu brwi odnosi się do szczerze nieudanego wyniku. Roszczenia do mistrzów odnoszą się do koloru lub kształtu brwi, co często rozczarowuje klientów. Ale załatwmy wszystko w porządku.

Kolor. Będziesz mógł go ocenić kilka tygodni po wizycie w salonie, w pierwszych dniach będzie ciemniejszy lub jaśniejszy. Następnie, po kilku miesiącach lub nawet latach (w zależności od trwałości tatuażu), pigment zacznie tracić intensywność i będzie wymagana stała korekta makijażu. Inną rzeczą jest to, że konsekwencją po tatuowaniu brwi jest całkowita rozbieżność między zadeklarowanym kolorem, a blond zamiast ciemnych blond brwi dostaje popiołu, a brunetka jest przerażona ich niebieskawym odcieniem!

Formularz. Mogą być dwa powody niezadowolenia. Po pierwsze, nie wystarczająco wyważono wybór kształtu brwi, a teraz widzisz, że to ci nie pasuje. Drugi - mistrz niedokładnie wykonał pracę (wykroczył poza kontur, wykonał zbyt szorstkie ruchy, złamał symetrię).

Kłopot w tym, że korygowanie koloru lub kształtu nie jest tak łatwe, najczęściej wymaga częściowego lub całkowitego usunięcia tatuażu brwiowego. Laser jest jednym z najbardziej skutecznych i bezpiecznych sposobów na pozbycie się niechcianego makijażu permanentnego. W zależności od intensywności pigmentu i głębokości jego wnikania w skórę, laserowe usuwanie brwi tatuażu trwa od jednej do dziesięciu sesji.

Jak uniknąć nieprzyjemnych efektów tatuażu brwiowego?

Mistrzowskie tatuażowe brwi - to naprawdę piękne i absolutnie nieszkodliwe dla zdrowia. Ale do wyboru specjalisty należy podchodzić z najwyższą powagą.

Последствия после татуажа бровей
  1. Nie ufaj mistrzowi, o którym nic nie wiesz. Nie bądź leniwy, aby zbierać informacje o nim w Internecie i wśród znajomych, zobacz przykłady jego poprzedniej pracy.
  2. Spotkaj się z mistrzem, omów wszystkie niuanse. Profesjonalista z pewnością zapyta Cię o stan Twojego zdrowia, ostrzeże Cię o możliwych konsekwencjach tatuowania brwi, odpowie na wszystkie pytania.
  3. Zwróć uwagę na warunki sanitarne: w biurze tatuażu należy zachować niemalże chirurgiczną sterylność! Mistrz pracuje w rękawiczkach, używa tylko jednorazowych igieł, czapek, pojemników na barwniki.

I pamiętaj, dobry tatuaż nie może być tani.