Dość często są ludzie, którzy mają lukę między zębami. Taka shcherbinka jest uważana za oznakę silnej i odnoszącej sukcesy osoby. Wiele gwiazd z przerwą między zębami z powodzeniem wykorzystuje taką widoczną wadę jako osobistą atrakcję. Wśród sławnych osób, Vanessa Paradis, Madonna, Brigitte Bardot, Alla Pugacheva mogą pochwalić się luką między zębami.

Rodzaje luk między zębami a przyczyny ich pojawienia się

W stomatologii zjawisko to nazywa się diastema. Jeśli istnieją luki między wszystkimi zębami, a nie tylko przednimi zębami, nazywa się je tremami. Co piąta osoba na planecie ma przerwę między centralnym górnym zębem, więc jeśli jesteś właścicielem takiego zjawiska, to masz coś, z czego możesz być dumny. Niemniej jednak, wielu chciałoby wyeliminować taką widoczną wadę, uznając ją za nieestetyczną i psującą ogólny wygląd.

Przerwa między przednimi zębami może być fałszywa i prawdziwa. Fałsz nazywa się szczeliną między mlecznymi zębami, ponieważ często zdarza się, że przy zmianie zębów mlecznych do korzenia, ten brak znika bez śladu. Szczelina między zębami przednimi korzenia nazywa się prawdziwa i może być poprawiona tylko za pomocą specjalisty. Jeśli nadal zdecydujesz się pozbyć diastemy, wówczas korekta powinna rozpocząć się tak wcześnie, jak to możliwe, tak aby przechodziła ona najbardziej niedostrzegalna.

Przyczyną luki między zębami może być kilka przyczyn: dziedziczność, niska uszka górnej wargi, późna wymiana zębów mlecznych na zęby korzeniowe, nawyk ciągłego obgryzania różnych przedmiotów, takich jak ołówki lub długopisy, anomalia kształtu i rozmiaru bocznych siekaczy lub wyrostków zębowych. W każdym razie, z biegiem czasu, wielkość szczeliny będzie tylko wzrastać, a ponadto może powodować choroby jamy ustnej.

Jak pozbyć się luki między zębami?

Jeśli zdecydowałeś, że potrzebujesz idealnie prostych zębów przednich bez dzwonków, poproś dentystę o pomoc. Odpowiedzialnie podejść do wyboru kliniki i specjalisty, lepiej jest zobaczyć rezultat swojej pracy. Istnieje kilka metod eliminowania diastemy, usuwania luki między zębami, lekarz zdecyduje, weźmie pod uwagę indywidualne cechy i przeprowadzi sesję leczenia z najmniejszym dyskomfortem.

Najbezpieczniejszą, ale także najdłuższą będzie metoda ortodontyczna. W tym przypadku będziesz mieć zainstalowane aparaty ortodontyczne i ostatecznie usterka zostanie usunięta, a ukąszenie zostanie poprawione. Ta metoda jest najbardziej odpowiednia dla dzieci, których zastąpienie zębów trzonowych rdzennymi zębami wystąpiło stosunkowo niedawno. Metoda ortopedyczna polega na instalacji koron lub specjalnych fornirów. jak usunąć zęby między zębami Rezultat jest świetny, ale nie zapominaj, że w tym przypadku twoje własne zęby cierpią na korzyść estetycznego wyglądu. Interwencja chirurgiczna pojawia się, gdy źródłem problemu jest nisko umiejscowiona uzda górnej wargi. Istnieje również terapeutyczny sposób na wyeliminowanie diastemy, zwanej inaczej "rekonstrukcją artystyczną". W takim przypadku dentysta zwiększy zęby w trakcie jednej sesji za pomocą licówek kompozytowych.

Czy powinienem wyczyścić szczelinę między zębami?

Odpowiedź na to pytanie może dać ci tylko. Niektórzy mają tendencję do jak najszybszego rozstania z wadą, inni, wręcz przeciwnie, uważają, że jest to ich osobliwość, symbol szczęścia i siły charakteru. Teraz już wiesz, jak pozbyć się luki między zębami i czy naprawdę jest to konieczne, wiele zdjęć znanych osobistości, które wcale nie są skomplikowane z powodu niezupełnie zwykłych zębów, pomogą ci zdecydować. Patrząc na udaną i atrakcyjną Madonnę, prawdopodobnie nie będziesz chciał rozstać się z takim "punktem" jako luką między przednimi górnymi zębami.