Kościół ewangelicki w Lesotho jest jedną z głównych atrakcji Afryki, ponieważ jest to najstarszy protestancki kościół na kontynencie. Został zainstalowany w 1833 roku. W celu jego wzniesienia zgromadzono najlepszych mistrzów, a inicjatorem budowy zostało Stowarzyszenie Ewangelicko-Misyjne w Paryżu. Dzięki wsparciu króla kościół zaczął się szybko budować i rozwijać.

Wartość religijna jest narodowym skarbem

Dziś Kościół ewangelicki odgrywa ważną rolę w życiu religijnym Afryki, ale bardziej w Lesotho. W 1964 r. Kościół uzyskał niepodległość, dzięki czemu jego działalność wykracza daleko poza granice jej malutkiej ojczyzny, dlatego liczba jego uczestników jest niesamowicie duża - 340,500 osób, prowadzi 112 powiatów, w których znajdują się setki domów modlitwy.

Ale w jaki sposób świątynia może być interesująca dla turystów? Kościół ewangelicki znajduje się w najpiękniejszej dolinie Maphutseng, pomiędzy małymi miasteczkami Zugging i Mafeteng . W promieniu około 40 kilometrów nie ma ani jednego miasta ani wioski. Najbliższe miasto znajduje się na północnym zachodzie, niedaleko Tsguting. Tam znajduje się szkoła podstawowa Kościoła Ewangelickiego. Ale uwagę podróżnych przyciąga sama świątynia otoczona dziewiczą przyrodą. Powściągliwy styl konstrukcji, przesiąknięty regularnymi geometrycznymi liniami, zaskakująco harmonijnie pasuje do okolicznych wzgórz.

Tu często są nie tylko turyści, ale także członkowie kościoła ewangelickiego, podczas gdy obaj nie mogli przełamać pierwotnej natury tych miejsc. Dolina Maphutseng to wspaniałe miejsce do odpoczynku i przywrócenia równowagi duchowej.

Jak się tam dostać?

Kościół znajduje się w dolinie Maphutseng, która znajduje się w południowo-zachodniej Lesotho . Możesz do niego dotrzeć, udając się na Route R393, a na terenie miejscowości Palmierfontein skręcić na północ. Wskaźniki prowadzące do Maseru , pomoże ci znaleźć dolinę.

Евангелическая церковь Лесото Maphutseng - комплексЕвангелическая церковь Лесото Maphutseng - долинаЕвангелическая церковь Лесото Maphutseng - посещение евангелистами