obwód wokół swędzi pochwy Często kobiety zwracają się do ginekologa z reklamacjami, że mają swędzenie wokół pochwy. W tym samym czasie, co może być przyczyną tego zjawiska, nie mogą sami zrozumieć. Rozważ tę sytuację i powiedz o głównych przyczynach swędzenia wokół pochwy.

Jakie zaburzenia powodują świąd w okolicy narządów płciowych?

Warto zauważyć, że prawie zawsze ten objaw jest oznaką naruszenia w systemie reprodukcyjnym. Jednak w niektórych przypadkach swędzenie może być spowodowane, na przykład, i ostatnio przeprowadzone intymne strzyżenie . Ale w takiej sytuacji u kobiet pojawia się okresowo i niemal natychmiast zatrzymuje się na własną rękę.

W większości przypadków świąd wokół pochwy spowodowany jest przez rozmnażanie w dużej liczbie chorobotwórczych mikroorganizmów, któremu towarzyszy zmiana mikroflory.

Tak więc świąd przy wejściu do pochwy można zaobserwować we wstępnych stadiach rozwoju. kandydoza . Jest to prawdopodobnie jeden z głównych objawów, ponieważ pojawienie się białego wyładowania odnotowano już w ciągu 2-3 dni od wystąpienia choroby. W przypadku tej choroby swędzeniu zawsze towarzyszy uczucie pieczenia, które powoduje duży dyskomfort dla kobiety.

Również wyjaśnienie, dlaczego kobieta drapie się wokół pochwy może również obejmować takie choroby, jak zapalenie pochwy, zapalenie sromu i pochwy oraz zapalenie jelita grubego. Zaburzenia te są spowodowane przez reprodukcję w genitaliach kobiet takich patogenów jak E. coli, staphylococcus, streptococcus. W takich przypadkach, w celu dokładnego określenia patogenu, konieczne jest przeprowadzenie rozmazu na flory pochwy.

Trzeba też powiedzieć, że prawie zawsze kobiety swędzą pochwę w przypadku infekcji seksualnych. Wśród nich należy odróżnić rzeżączkę, kiłę, wenerurię limfranulomiczną, łagodną chancre.

W jakich innych przypadkach można zaobserwować świąd w okolicy pochwy? swędzenie wokół pochwy

Warto zauważyć, że pojawienie się swędzenia w obszarze intymnym nie zawsze jest oznaką naruszenia.

Na przykład dyskomfort o podobnej naturze kobiety można zauważyć po stosunku seksualnym. W takich przypadkach pojawiają się zaczerwienienia, pieczenie w sromie. Z reguły czas trwania takich zjawisk jest niewielki i niezależnie mijają dosłownie po 3-5 godzinach.

Tak więc, jak widać z powyższego, może być wiele przyczyn pojawienia się swędzenia w narządach rozrodczych. Właśnie dlatego, aby określić ten, który doprowadził do tego zjawiska w konkretnym przypadku, należy odwiedzić ginekologa.