Na pytanie, dlaczego dziecko ma pot, pediatrzy najczęściej odpowiadają: "Jest to kwestia indywidualnego metabolizmu Twojego dziecka. Ale jeśli bardzo się martwisz, bez względu na to, jak wystąpią krzywica, daj dziecku witaminę D3. "

Wiadomo, że witamina D3 jest wyjątkowo korzystna dla dzieci. To on wraz z wapniem jest odpowiedzialny za tworzenie układu mięśniowo-szkieletowego dziecka. W naturalny sposób dziecko otrzymuje tę witaminę podczas chodzenia, gdy świeci słońce. Oczywiście, dziecko "je" karmi nie tylko światłem bezpośrednim, ale także światłem odbitym.

Ale witamina D3 może być niebezpieczna, szczególnie dla dzieci cierpiących na atopowe zapalenie skóry. W takich przypadkach wielu pediatrów kwestionuje zapotrzebowanie na witaminę D3.

Dlatego zalecamy, aby nie wpływać na pocenie się głowy dziecka, aby zapobiec krzywicy. Ponieważ najczęściej dziecko poci się ciężko nie z powodu krzywicy, ale z powodu nieprzestrzegania reżimu temperatury w pokoju, w którym przebywa.

Dlaczego głowa dziecka poci?

Jeśli głowa dziecka poci się podczas karmienia, oznacza to, że przy dużym obciążeniu fizycznym (a karmienie dzieci jest dokładnie pracą), dziecko nie ma możliwości odprowadzenia nadmiaru ciepła. Pomieszczenie może być tak gorące, że jedyną sposobnością, aby nie przegrzewał się, jest wyrzucanie nadmiaru ciepła razem z potem.

Podobna sytuacja ma miejsce, gdy głowa dziecka potnie w nocy. Wieczorem, przed pójściem spać, rodzice dziecka z już ukształtowanym niewłaściwym metabolizmem mogą być bardzo zimni. Dlatego w nocy szczelnie zamykają okna, ogrzewają pomieszczenie ogrzewaczem, szczelnie owijają dziecko, aby w ogóle nie "złapało zimna". W rezultacie, rano, nie tylko głowa dziecka jest mokra, ale wszystkie rzeczy, do których jego krewni tak starannie zapakowali go.

Jedną z przyczyn zwiększonego pocenia się głowy może być banalne dziedziczenie.

Co jeśli moja głowa się potnie?

Główną metodą radzenia sobie z poceniem się głowy jest nawilżanie pomieszczenia, regularne czyszczenie na mokro, częste wietrzenie pomieszczeń.

Ponadto należy uważnie przyjrzeć się pościeli z jakich materiałów użyto w swoim pokoju dziecinnym. Jeśli jest obecny, nawet w minimalnej ilości, sztuczna nić - pilnie zmienić ją na pościel z naturalnych tkanin - bawełny, lnu. Nadmiar potu taka bielizna powinna wchłaniać, a nie pozostawiać na skórze dziecka, tworząc w ten sposób "efekt cieplarniany".

Zwróć uwagę na długość włosów dziecka. Jeśli w pomieszczeniu jest gorąco, a temperatura jest niższa, nie ma takiej możliwości (na przykład w letnie upalne dni i noce), twoja przystojna lub piękna kobieta będzie o wiele łatwiejsza niż długie kosmyki nałożone przez matkę we wspaniałej fryzurze, ale z krótką fryzurą. Czasami praktyczność jest ważniejsza niż piękno.

A może nadal krzywica?

Ale jeśli wszystkie powyższe warunki zostaną spełnione, a pocenie się pozostanie podczas karmienia potu głowy i podejrzewasz, że przyczyna jest nadal w krzywicy, poniżej podajemy główne objawy tej choroby, która wraz z poceniem się głowy musi być obecna w dziecku:

  • głowa staje się bardziej kwadratowa niż owalna,
  • na kościach rąk i stóp powstają kości,
  • nogi są zgięte i przyjmują postać "O" lub "X"
  • włosy spadają na twoją głowę
  • dziecko nabywa "żabie żołądek" (staje się spłaszczone w wyniku nieprawidłowego rozwoju kości brzusznej).

Jeśli te objawy nie są twoje i Twoje dziecko otrzymuje wystarczającą ilość pokarmu w różnych ilościach, nie powinieneś ryzykować zdrowia dziecka, wprowadzając witaminę D w celu zapobiegania jej diecie.