przyczyny autyzmu u dzieci Autyzm jest raczej poważnym naruszeniem psychicznego rozwoju dzieci, które charakteryzuje się zaburzeniem ruchliwości i mowy, a także stereotypowym zachowaniem i aktywnością. Wszystko to może negatywnie wpłynąć na społeczną interakcję chorego dziecka z innymi dziećmi i dorosłymi.

Ciało każdej osoby jest indywidualne, a jeśli dla niektórych osób autyzm jest prawdziwym problemem, który w znacznym stopniu zakłóca normalną aktywność życiową, zarówno w dzieciństwie, jak iw dorosłości, to dla innych jest to tylko nieznaczna cecha psychiki, o której wiedzą tylko ludzie.

W każdym razie, jeśli to możliwe podejrzenie na rozwój autyzmu u dziecka, musi on koniecznie przejść leczenie pod czujnym nadzorem specjalisty, a im wcześniej wykryta zostanie ta choroba, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będzie ona w przyszłości ingerować w dziecko.

Większość rodziców, którzy po raz pierwszy dowiedzieli się, że ich ciężka choroba jest podejrzewana o ich syna lub córkę, wpadają w depresję i zaczynają obwiniać siebie. W rzeczywistości przyczyny rozwoju i rozwoju autyzmu u dzieci nie zostały do ​​tej pory dokładnie zidentyfikowane, a predyspozycje genetyczne są tylko jednym czynnikiem, który może zaostrzyć przebieg choroby, ale jej nie prowokować.

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego dzieci z autyzmem w niektórych przypadkach nawet urodzonych u absolutnie zdrowych rodziców.

Dlaczego autyzm występuje u dzieci?

Chociaż medycyna nie stoi w miejscu, etiologia tej choroby nie została w pełni zbadana, a odpowiedź na pytanie, dlaczego dzieci rodzą się z autyzmem, jest prawie niemożliwa. Wiele osób uważa, że ​​wystąpienie i rozwój tej choroby może mieć następujące przyczyny:

  • złe warunki socjalne;
  • niekorzystny klimat w rodzinie;
  • niedobór witaminy lub niedobór niektórych składników odżywczych;
  • szczepionki profilaktyczne;
  • nadmiernie zanieczyszczone powietrze i ogólnie niekorzystne warunki środowiskowe.

W rzeczywistości te przyczyny, w tym szczepienia, nie powodują autyzmu u dzieci, chociaż ta teoria jest tak powszechna, że ​​niektórzy młodzi rodzice odmawiają szczepienia swoich dzieci, dlaczego dzieci rodzą się z autyzmem obawiając się rozwoju tej poważnej choroby.

Nie udowodniono również, że podatność genetyczna wpływa na rozwój tej choroby. Według statystyk, zarówno u zdrowych, jak i chorych rodziców autystyczne dzieci rodzą się z takim samym prawdopodobieństwem.

Jednak badania kliniczne potwierdziły, że na pojawienie się predyspozycji do autyzmu wpływają różne powikłania ciąży u matki przyszła, jak również infekcje wirusowe, przenoszone w okresie oczekiwania na dziecko. Ponadto ogromna jest płeć dziecka - u chłopców tę przypadłość stwierdza się 4-5 razy częściej niż u dziewcząt.