Nowa mamusia jest zawsze pełna obaw związanych ze zdrowiem jej okruchów. Podczas gdy dziecko dorasta, często pojawiają się różne sytuacje, gdy kobieta po prostu traci z powodu braku doświadczenia. Zwiększenie temperatury bez objawów również nie może być nazwane zwykłą sytuacją. Ponadto wiadomo, że jego wygląd wskazuje na możliwe problemy zdrowotne. Zastanówmy się, dlaczego temperatura utrzymuje się, z powodu tego, co podnosi i w jakich przypadkach należy ją powalić.

Przyczyny gorączki u dziecka bez objawów

Najczęściej temperatura wzrasta wraz z zimnem i SARS jako ochronną reakcją organizmu na obce białko w ciele. Ale towarzyszą mu inne objawy: kaszel, czerwone gardło, katar, chrypka głosu. Dlaczego występuje wysoka temperatura bez towarzyszących objawów?

  1. Przyczyną wzrostu temperatury u niemowląt może być banalne przegrzanie , wynikające z niedoskonałości systemu termoregulacji. Nadmierne zawijanie, wysoka temperatura w pomieszczeniu, jedzenie wyłącznie mleka kobiecego bez picia - wszystko to może prowadzić do gorąca. Starsze dzieci i dorośli mogą podnieść temperaturę z powodu przegrzania podczas długich pobytów w gorącym pomieszczeniu lub w palącym słońcu.
  2. Choroby neurologiczne stają się przyczyną wysokiej temperatury, na przykład z dysfunkcją autonomiczną. Temperatura może również wzrosnąć u dzieci ze zwiększoną pobudliwością układu nerwowego.
  3. Przyczynami wysokiej temperatury mogą być tak zwane reakcje pirogeniczne związane z wprowadzeniem obcej substancji. Prostym przykładem jest wysoka temperatura po podaniu szczepionki lub surowicy. Ponadto taka sama reakcja może wystąpić podczas przyjmowania leków wydalonych z rynku lub ich nadmiernego stosowania.
  4. Niespodziewanie, ale reakcje alergiczne mogą być również powodem, dla którego dziecko ma wysoką gorączkę. Ale taki objaw, z reguły, wskazuje na najsilniejszą alergię u dziecka i wymaga natychmiastowej interwencji specjalisty.
  5. Częsty wzrost temperatury może wskazywać na poważne choroby, takie jak choroby serca, białaczka .
  6. Początek gorączki bez objawów jest często związany z utajonym procesem zapalnym , gdy organizm zwalcza bakterie lub wirusy (na przykład odmiedniczkowe zapalenie nerek). W tym przypadku temperatura dziecka nie znika, a wymagana jest hospitalizacja.

Jaka temperatura w dziecku musi zestrzelić?

Spośród wielu termometrów najdokładniejsza jest rtęć. Temperatura jest mierzona w pod pachami. Jeśli dziecko ma stałą temperaturę 37 ° -37,3 ° C, nie powinieneś się martwić. Faktem jest, że taki wskaźnik termometru jest normalną temperaturą u dziecka poniżej jednego roku, pod warunkiem, że nie wzrośnie z 36,6 ° C.

W każdym razie temperatura nie jest zmniejszona do 38 ° C, ponieważ organizm walczy z możliwym czynnikiem sprawczym choroby. Konieczne jest obniżenie temperatury, gdy rtęć na skali termometru osiągnie 38,5 ° C i więcej. I pod warunkiem, że dziecko zachowuje się leniwie, a on źle się czuje. Jeśli dziecko jest aktywne do 39 ° C, je dobrze, nie ma potrzeby zestrzeliwania. Wystarczająco ciepły napój i chłodne powietrze w pokoju (17-18 ° C).

Temperatura nie spada

Temperatura powyżej 39 ° С koniecznie znika, ponieważ jest to niebezpieczne wystąpienie napadów i naruszenie krzepliwości krwi. Do tego celu można użyć czopków przeciwgorączkowych (Tsefekon, Paracetamol), syropów (Nurofen, efferalgan, Panadol). Możesz jednak użyć tylko jednej rzeczy - lub świec, lub syropu.

Jeśli nawet po przyjęciu leku temperatura dziecka nie ustąpi, jak również objawy odwodnienia na twarzy (upuszczenie skóry wokół oczu, wiosna u niemowląt, spowolnienie lub szybkie oddychanie), natychmiast wezwij pogotowie ratunkowe.

W każdym razie, w przypadku wysokiej temperatury u dziecka, warto zadzwonić do lekarza powiatowego do domu. W końcu może to wskazywać na poważne choroby.