Plama z oleju opałowego jest jedną z najbardziej nieprzyjemnych, ponieważ trudno jest ją wydobyć, ale nadal jest to możliwe. Oczywiście wiele zależy od jakości tkaniny, jej gęstości i stopnia zabarwienia. Jak usunąć plamę oleju opałowego na ubraniach - dowiadujemy się z tego artykułu.

Co można usunąć plamy z oleju opałowego: 5 skutecznych środków

  1. Benzyna . Olej opałowy jest produktem naftowym, więc logiczne jest usunięcie go za pomocą rozpuszczalnika o podobnym pochodzeniu. Wkładamy suchą serwetkę lub szmatkę po niewłaściwej stronie ubrania i zaczynamy leczyć plamę wacikiem zamoczonym w benzynie. Po kilku godzinach myjemy ubrania za pomocą "Vanisha", "Fairy" lub proszek do prania . Ostrożnie spłucz i wywieś na wolnym powietrzu, aby wyschły. Należy zauważyć, że ze względu na zastosowanie benzyny miejsce zabiegu może być nieco odbarwione.
  2. Aceton . Jest używany w taki sam sposób jak benzyna, jednak może uszkodzić nici z tkanin syntetycznych, więc należy to wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem procedury.
  3. Olej jodłowy . Bardziej delikatna metoda, odpowiednia do pracy z wełną i materiałami syntetycznymi. Prawda jest taka, że ​​działa wolniej niż benzyna lub aceton, więc trzeba będzie poczekać dłużej.
  4. Szampon samochodowy . Ponieważ jest przeznaczony do takiego zanieczyszczenia, możemy oczekiwać od niego dobrych wyników. Ponadto zawiera delikatne dodatki. Ale zanim zaczniesz pracę, spróbuj najpierw na małym obszarze.
  5. Tar mydło . Najbezpieczniejszy lek. Kup, może być w aptece, zwykle leczy różne choroby skóry. Warto spróbować, jeśli nie wiesz, co usunąć plamy z syntetycznej kurtki z oleju napędowego lub innych rzeczy.

Środki stosowane przez ludzi w przypadku plam olejowych:

  • mieszanka skrobi, terpentyny, amoniaku i białej glinki - nakładamy kleik na plamę, czekamy aż wyschnie i odetnie;
  • prasowanie przez luźny papier (serwetka) i późniejsze mycie jakościowe;
  • masło - stosuje się do zmiękczenia utwardzonego oleju opałowego, następnie pracujemy z benzyną lub toluenem.