Kiedy od dłuższego czasu stosuje się zespoły bólowe o różnym pochodzeniu i intensywności, stosuje się dobrze znany lek Tempalgin - wskazania do stosowania produktu są dość obszerne. Ale pomimo wysokiej wydajności i względnego bezpieczeństwa, nie mogą z niego korzystać wszyscy.

Tablety Tempalgin - wskazania

Opisany lek jest złożonym niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. W sercu Tempalgin dwie substancje - triacetonamina i metamizol sodu. Ten ostatni jest lekiem przeciwbólowym, podczas gdy pierwszym jest środek uspokajający, który nasila działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a także ma niewielki efekt uspokajający. Jako substancje pomocnicze dodaje się celulozę, skrobię i naturalne barwniki.

Dzięki takiemu połączeniu Tempalgin utrzymuje się przez długi czas - ile jest droższych analogów (do 8 godzin).

Główne wskazania do stosowania to łagodne i umiarkowane zespoły bólowe, szczególnie w połączeniu ze zwiększoną pobudliwością nerwową, pojawieniem się podgorączkowej temperatury ciała. Lek jest szeroko stosowany w terapii skojarzonej po interwencji chirurgicznej, w leczeniu chorób wątroby (nawet przewlekłych) i nerek, a także w łagodzeniu procesów zapalnych podczas ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych, zakaźnych patologii wirusowych.

Tempalgin - użyj do bólu zęba

Zwykle taki zespół bólowy nie ustępuje przez długi czas i jest dość intensywny, dlatego w takich sytuacjach tabletki są przyjmowane po 2 sztuki, bez żucia i zmywania obfitą wodą. Maksymalna dawka wynosi 6 kapsułek.

Tempalgin na ból głowy

Należy zauważyć, że od migrena i silne leki na ból nie pomagają.

Ze słabym i umiarkowanym uczuciem dyskomfortu, pojawieniem się ciężkości w głowie, Tempalgin należy przyjmować 1 tabletkę do dwóch razy dziennie. Kontynuuj leczenie przez więcej niż 5 dni, nie jest zalecane, jeśli objawy nie ustępują, musisz jak najszybciej udać się do lekarza.

Tempalgin z miesięcznym

Zasadniczo objawom algomenorrhea towarzyszą dokuczliwe, bolesne bóle w dolnej części brzucha. Aby pozbyć się objawów choroby, wystarczy wziąć 1 tablet Tempalgin na żądanie. Nie pij więcej niż 5 kapsułek dziennie. W przypadku, gdy wskazany lek jest nieskuteczny, należy go zastąpić silniejszym środkiem i skonsultować się z ginekologiem w celu dalszej terapii.

Tempalgin - przeciwwskazania i interakcje z innymi lekami

Nie jest pożądane stosowanie leku w połączeniu z innymi środkami przeciwbólowymi lub przeciwbólowymi, zwłaszcza z zawartością kodeiny. W takich przypadkach substancje wzmacniają wzajemne działanie i spowalniają eliminację, co przyczynia się do zwiększenia toksycznego ładunku w wątrobie.

Jednoczesne stosowanie środków uspokajających i uspokajających znacząco nasila działanie przeciwbólowe Tempalgin, ale może powodować hipertermię.

Nie można stosować antybiotyków, doustnych środków antykoncepcyjnych, a także leków przeciwdepresyjnych równolegle z opisywanym lekiem, ponieważ chemikalia w wymienionych lekach natychmiast reagują z metamizolem i wywierają toksyczny wpływ na wątrobę, pęcherzyk żółciowy, przewody i nerki.

Przeciwwskazania do stosowania Tempalgin:

  • niewydolność nerek, serca i wątroby;
  • ból zęba tempalgin
  • nadwrażliwość na lek;
  • niedobór glukozy we krwi;
  • astma aspiryna ;
  • niedociśnienie lub niedociśnienie;
  • patologie tworzenia się krwi (leukopenia, neutropenia, granulocytopenia, agranulocytoza);
  • ciąża i laktacja;
  • wiek do 14 lat.

Leki na choroby nerek powinny być skoordynowane z lekarzem, szczególnie w przypadku przewlekłego odmiedniczkowego zapalenia nerek.