Tika jest tradycyjną indyjską dekoracją na głowie w formie wisiorka. Główną częścią tiki jest łańcuch, zamyka rozstanie między włosami na głowie. Do niej przymocowane są zawieszki - zawieszki na czole zawieszone w różnych kształtach. Ten sam kleszcz jest mocowany na włosie z tyłu głowy za pomocą haczyka.

Tika w Indiach

Zawieszki mogą być wykonane z kamieni szlachetnych lub zwykłych. Każda kobieta ma kamienie kleszczowe zupełnie inne, wybrane według jej gustu i preferencji. W Indiach uważa się, że każdy kamień musi być albo talizmanem, albo symbolizować coś.

Indyjskie kobiety szczerze wierzą, że kamień, który dotyka ich czoła, chroni je jak "trzecie oko" i że kamień ten ma wyższą moc - negatywną lub pozytywną. Dlatego przy wyborze tiki są bardzo skrupulatni, jeśli chodzi o kamienie, z których się składa.

Wcześniej w Indiach kleszcz nie był symbolem kobiety wolnej, więc nosiły ją tylko zamężne kobiety, ale obecnie niezamężne dziewczyny zaczęły ją nosić tylko dla urody.

Tika w naszych czasach

Przez wiele sezonów wielu znanych projektantów pokazało nam, że bardzo ważne akcesoria w okresie wiosenno-letnim są ozdoby do włosów . Aby zastąpić różnego rodzaju opaski kwiatami i wielobarwnymi bandażami, oferowali hinduską biżuterię na głowie.

Gwiazdy z całego świata wyznaczają trendy w strzelaniu, występach, prezentacjach, a nasze modne dziewczęta podniosły je błyskawicznie. Tak więc codzienne ozdoby kleszczowe stają się coraz bardziej popularne.

Dziewczyny zakochały się w tika, prawdopodobnie nawet w dzieciństwie oglądając indyjskie filmy. A teraz mają tak wielką szansę - spełnić swoje dziecięce marzenia. Pewnie dlatego tika stała się bardzo popularna wśród naszych współczesnych.

Zakres kleszczowej biżuterii jest dziś ogromny, a kiedy patrzysz na zdjęcie, twoja głowa kręci się od wybranego wyboru.

dekoracja z drewna tekowego1dekoracja z drewna tekowego2dekoracja z drewna tekowego3
dekoracja teaku na głowie4dekoracja tika na głowie5dekoracja z drewna tekowego6
dekoracja z drewna tekowego7dekoracja z drewna tekowego8głowa tekowa ozdoba9