Żałoba jest zewnętrzną manifestacją żalu, jakiego doświadcza dana osoba w wyniku utraty bliskich. Ze wszystkimi różnicami w kulturze, moralności, stylu życia i stosunku do śmierci, narody różnych ras mają wspólne tradycje żałobne. Oprócz żalu, modlitw, różnego rodzaju ograniczeń i abstynencji, żałoba przejawia się także w ubraniu. W Europie istnieje nawet coś takiego jak moda żałobna. Oczywiście, smutek sprawia, że ​​człowiek zapomina o wszystkich zewnętrznych błyskotkach, ale nadal trzeba coś umieścić na ceremonii pogrzebowej. I powinien wyglądać odpowiednio.

Historycznie zdarzało się w krajach Europy i Azji, że głównym kolorem określającym styl żałobny jest czarny . Sukienki, które zdecydują się wziąć udział w ceremonii pożegnania zmarłej osoby, powinny być skromne, powściągliwe, proste. Do tego celu najlepiej nadają się sukienki i spódnice o prostych długościach midi lub maxi, luźnych spodniach oraz głuchych bluzach i golfach, ale jeden dodatek powinien być obecny w kobiecym wizerunku. Chodzi o szalik, peleryna na głowie szalik lub szalik. Najczęściej kobiety używają tego ostatniego. Żeńska chustka żałobna - nieodzowna cecha. Zwłaszcza jeśli chodzi o krewnych i przyjaciół zmarłego. Nakrycie głowy jest również wymagane podczas ceremonii pogrzebowej (w kościele lub w domu nie ma znaczenia). Rytualna chustka odpowiada wymaganiom stawianym na obraz żałobny. Dodatkowo, nakrycie głowy eliminuje potrzebę poprawiania włosów, ponieważ dotykanie ich jest uważane za przejaw kokieterii, a przy pogrzebie jest absolutnie niewłaściwe.

Rodzaje żałobnych chust

Natychmiast należy zauważyć, że religia chrześcijańska nie stawia pewnych wymagań dotyczących nakryć głowy. Każda kobieta ma prawo do wolnego wyboru, biorąc pod uwagę smak, stan wewnętrzny i życzenia. Tradycyjna wersja to czarny żałobny szal wykonany z półprzezroczystej tkaniny lub grubej koronki. Istnieje niepisana zasada stwierdzająca, że ​​gęstość materiału, z którego wykonany jest żałobny dodatek, powinna zależeć od stopnia relacji jego właściciela z osobą zmarłą. Im wyżej, tym gęstszy. Jednak nieznane kobiety, te, które są obecne na pogrzebie przez przypadek (eskorta, obowiązkowa frekwencja itd.), Można nosić chustki w innych kolorach. Oczywiście nie można mówić o drukowanych jasnych akcesoriach, ale nie wolno nosić ciemnobrązowej, szarej, niebieskiej lub zielonej chusty. Akcesoria z egzotycznymi wzorami jasnych kolorów są wykluczone w żałobie, ale spokojny odcień wyciszonego odcienia jest dozwolony, jeśli harmonijnie łączy się z pogrzebowym strojem.

Szyfon, koronka, satyna i bawełna są uważane za najczęstsze rodzaje materiałów, z których powstają chusty żałobne. Takie tkaniny nie przyciągają uwagi innych podczas ceremonii pogrzebowej. Wręcz przeciwnie, taka chustka wypełnia obraz elegancji połączonej ze smutkiem. Czarny szal żałobny pasuje do każdego wizerunku, dlatego jest uważany za uniwersalny. Kobieta powinna pozostać kobieca w każdej sytuacji, dlatego dozwolony jest wystrój chustek w postaci nadrukowanych wzorów w ciemnych kolorach, frędzelkach, krawędziach rowkowanych lub fakturze koronki. Pomimo nieistotności biżuterii ze złota i srebra, nici tego samego koloru, wplecione w podstawę chusty, wyglądają zwięźle, a nie chwytliwe.

Jeśli planujesz zachować żałobę przez dłuższy czas, powinieneś wybrać chustkę, którą można umyć, aby nie utraciła pierwotnego wyglądu. Po opuszczeniu żałoby zaleca się, aby akcesoria były przechowywane w niedostępnym miejscu lub spalone. Warto zauważyć, że w tym wydaniu kobiety mają prawo wybierać.

Chustka żałobna1Szalik żałobny2Szalik żałobny3
Szalik żałobny4Szalik żałobny5Szalik żałobny6
Szalik żałobny7Szalik żałobny8Opłakiwanie chusty9