hgch tabeli w dzień po eco Jak wiecie, najbardziej ekscytujący moment po zapłodnieniu in vitro czeka na wynik zabiegu. Wydajność w każdym przypadku szacowana jest na około 2 tygodnie od momentu wykonania. W tym samym czasie lekarze ustalają poziom hCG, który po zapłodnieniu IVF zmienia się w ciągu dnia i porównuje wartość z tabelą. Przyjrzyjmy się temu parametrowi i opiszmy, jak się zmienia po udanej procedurze sztucznego zapłodnienia.

Co to jest hCG?

Przed przyjrzeniem się tabeli, w której opisano normę hCG w dzień po zapłodnieniu in vitro, powiedzmy kilka słów o tym, co oznacza ten skrót. Ludzka gonadotropina kosmówkowa - to w gruncie rzeczy hormon produkowany wraz z początkiem ciąży. Jest syntetyzowany już dosłownie kilka godzin po nawożeniu.

Stężenie tej substancji we krwi lekarzy może ustalić nie tylko fakt poczęcia, ale także określić okres ciąży. To zmiana poziomu hCG jest objawem powikłań ciąży.

Jaka jest szybkość hCG i jak zmienia się ona w dniach po zapłodnieniu in vitro?

Monitorowanie wartości tego wskaźnika w czasie jest konieczne do monitorowania procesu rozwoju ciąży. Tak więc, w zależności od wieku ciążowego, hormon ten waha się w krwi przyszłej matki.

Aby oszacować tempo wzrostu stężenia hCG po IVF, lekarze używają tabeli.

hgch po eco normie za dzień tabeli

Jak można zauważyć, największy wzrost hormonu obserwuje się w pierwszym miesiącu ciąży. Tak więc hCG wzrasta prawie 2 razy w ciągu 36-72 godzin. W tym przypadku maksymalne wartości tej substancji odnotowuje się w 11-12 tygodniu, po czym jej stężenie zaczyna stopniowo spadać.

W przypadkach, w których przed upływem wyznaczonego czasu następuje spadek poziomu hCG, lekarze starają się wyeliminować powikłania ciąży, z których najczęstszym w tym przypadku jest starzenie się łożyska. Jeśli występuje gwałtowny spadek poziomu hormonu, najprawdopodobniej mówimy o groźnej aborcji lub zaniku ciąży.

Jak wykorzystać tabelę do obliczenia poziomu hCG?

W celu prawidłowego określenia, jakie stężenie hormonu powinno występować w danym okresie ciąży po IVF, konieczne jest dokładne poznanie dokładnego dnia transferu zarodka, a także fakt, który zarodek został zasadzony w macicy (3-dniowej lub 5-tej).

Na początek kobieta musi wybrać, który zarodek w jej przypadku został przeszczepiony do macicy. Następnie przejdź do kolumny ze wskazaniem liczby dni, które upłynęły od dnia przeniesienia. Na skrzyżowaniu i będzie wartością stężenia hCG w tym czasie.

W przypadkach, gdy wartości uzyskane w wyniku analizy nie mieszczą się w normie tabelarycznej, należy spojrzeć na sąsiednią kreskę, w której podane są minimalne i maksymalne wartości hCG dla danego okresu ciąży. Jeśli wynik wpadnie w tę lukę, to nie ma powodów do obaw. Hgch stół z podwójnym po eco

Powinno to uwzględniać fakt, że gdy podczas USG okazuje się, że po zapłodnieniu jajeczek IVF 2 zaraz się zakorzenią i będą bliźnięta, to przy szacowaniu hCG zgodnie z tabelą, są one korygowane o pomnożenie ciąży. W takich przypadkach podwaja się stężenie hormonu we krwi matki oczekującej.

Jeśli mówimy o tym, który dzień po zapłodnieniu in vitro zrobiono analizę hCG, to zwykle dzieje się to 12-14 dni po zasadzeniu zarodka w macicy. Stężenie hormonów musi wynosić co najmniej 100 mIU / L. W tym przypadku można bezpiecznie powiedzieć, że procedura sztucznego unasienniania zakończyła się sukcesem, a kobieta ma wszelkie szanse, aby zostać matką w najbliższej przyszłości.