Wartości hCG po transferze zarodkowym określa się tylko dwa tygodnie po samej procedurze. Ta analiza daje szansę oceny poziomu hormonu we krwi pacjenta kliniki IVF, który jest zwiększony z powodu obecności zarodka w jego narządach płciowych.

Aby wykryć ten hormon, poziom HCG po transferze zarodków musi osiągnąć określoną wartość. Jest on obliczany w specjalnie oznaczonych jednostkach, takich jak miód na 1 ml osocza krwi. Jeżeli uzyskane dane były niższe niż 5 mU / ml, ciąża nie wystąpiła. I taki wynik analizy, jak 25 IU / ml lub więcej jest uważany za radosny omen.

Musisz jednak zdać sobie sprawę, że wynikająca z tego wartość dodatnia hCG po transferze zarodków Nie jest to wcale jedyna prawdziwa oznaka sztucznie zapłodnionej procedury, której udało się z powodzeniem doświadczyć. Lekarze zdecydowanie zalecają uzupełnienie tej analizy za pomocą ultradźwięków. Ta metoda jest potrzebna nie tyle do określenia obecności przyłączonej komórki jajowej, ale także do obserwowania procesu jej rozwoju. Ponadto badanie ultrasonograficzne pomoże określić ektopową ciążę i zapłodnienie kilkoma płodami w odpowiednim czasie.

Jak hCG rośnie po transferze zarodków?

W praktyce położniczej istnieje specjalna tabela hCG po transferze zarodków, która zawiera tak blisko, jak to możliwe, idealne wskaźniki stężenia tego hormonu we krwi u kobiety skutecznie zapłodnionej i nieciężarnej. Pomaga lekarzom i pacjentom klinik IVF w zrozumieniu wyników badań.

wzrost hCG po transferze zarodków

Praktycznie u 85% zapłodnionych kobiet poziom hormonalnej gonadotropiny kosmówkowej wzrasta kilka razy, a dzieje się to co 48-72 godziny. Jednak proces ten można nieco spowolnić, co tłumaczy się osobliwościami organizmu i nie oznacza wcale, że przenoszenie nie postępuje lub występują jakiekolwiek komplikacje.

normy hgch po transferze zarodków

Pierwszy miesiąc hCG po transferze zarodków zmienia się niezwykle szybko iw pozytywnym kierunku. Jednak już po 6-7 tygodniach po zabiegu dane na temat wzrostu hormonu przestają rosnąć w takim tempie, a wzrost jest podwojeniem początkowej częstości w ciągu 3-4 dni. Po 9-10 tygodniach zmniejsza się stopień stężenia gonadotropiny kosmówkowej.

Jeśli ciąża nie wystąpiła, wskaźnik hCG ma wartość poniżej normy. Kobieta zaznacza początek menstruacji kilka dni po transferze.