Swan Valley to niesamowita oaza natury, położona zaledwie 25 minut od centrum jednego z największych miast w zachodniej Australii Perth . Koneserzy pachnących win będą zachwyceni wizytą w słynnych winiarniach i znakomitych restauracjach, które obfitują w tej okolicy. Tutaj możesz poznać wiele interesujących faktów na temat historii produkcji wina, a jednocześnie zainspirować się niesamowitymi krajobrazami.

Godne uwagi cechy doliny

Pochodzenie Doliny Łabędzia pokrywają legendy. Od czasów starożytnych właściciele tego obszaru byli rdzennymi mieszkańcami plemienia nyungar, który żył tu około 40 tysięcy lat temu. Według ich legendy dolina, wzdłuż której płynie Łabędź, jest śladem gigantycznego mitycznego węża Vagula. Pojawił się tutaj równocześnie z tworzeniem świata.

Dolina jest najstarszym regionem winnym w całej zachodniej Australii. Uprawia najbardziej egzotyczne i drogie odmiany winogron, z których następnie produkuje najlepsze wina na świecie, na przykład Shiraz, Chardonnay, Shenen Blanc, Cabernet i Verdelo. Region ten słynie z browarów, w których można spróbować różnych rodzajów piwa natychmiast po ich przygotowaniu.

W turystycznym centrum Swan Valley można zarezerwować indywidualną wycieczkę, kupić wina z pamiątkami i pamiątki, a także mapy okolicy, jeśli chcesz podróżować samodzielnie. Nawiasem mówiąc, w październiku odbywa się tu festiwal "Wiosna Doliny" - prawdziwy raj dla smakoszy, w którym można skosztować doskonałych drinków i lokalnych produktów.

Co zobaczyć?

Turyści zainteresowani winiarstwem powinni udać się na fascynujący Szlak Winny przez 32-kilometrową dolinę. Oczekujesz szerokiej gamy restauracji, kawiarni, winiarni, browarów w zależności od atmosfery i cenników w menu. A miłośnicy świeżych i organicznych warzyw i owoców, a także serów, oliwek, pamiątek i ręcznie robionej czekolady, powinni odwiedzić lokalne targi. Rosnie rowniez melony, truskawki i owoce cytrusowe.

Jeśli masz już dość degustacji wina, odwiedź małe miasto Guildford. Jego wizytówką są starożytne budowle będące zabytkami architektury i odzwierciedlające kulturę, sposób życia i tradycje pierwszych europejskich osadników w tych miejscach. Również z Guildford można zabrać jako cenne pamiątki cenne dzieła sztuki i antyki.

W dolinie jest około 40 winiarni, z których większość znajduje się w posiadaniu rodziny. Pierwszy w 1920 roku, obszar był zamieszkany przez osadników włoskich i chorwackich, których potomkowie kontynuują działalność rodzinną.

Na północy doliny znajduje się wiele parków narodowych. Parki w Dolinie Avon i Uoliunga cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników sportów ekstremalnych, którzy wolą zanurzać się w kajakach lub pontonach na szybkich rzekach. W Henley Brook turyści mogą być zainteresowani parkiem gadów, aw Kaversham czeka na Ciebie niezapomniane spotkanie z dzikimi kangurami i koalami. W każdym z parków możesz zorganizować piknik. Miasto Gijgannap, położone w centrum tego obszaru, robi wrażenie, ponieważ jest całkowicie otoczone przez dzikie dziewicze lasy z wodospadami i niezwykłymi roślinami, które kuszą swoich pionierów.

Na uwagę zasługują także Muzeum Transportu Australii, Muzeum Motoryzacji Zachodniej Australii, Muzeum Ciągników Western Australian i Teatr Garrick - teatr, który działa od 1853 roku i jest najstarszy w zachodniej Australii.

Jak się tam dostać?

Podróżni, którzy marzą o czymś niezwykłym lub romantycznym, powinni kupić bilety na rejs gastronomiczny na rzece Swan z obowiązkową wizytą w wielu popularnych lokalach gastronomicznych. Jeśli bardziej interesują Cię wspaniałe krajobrazy, zarezerwuj przejażdżkę bryczką lub limuzyną z szoferem.

Ci, którzy podróżują pociągiem, muszą udać się do stacji Guildford, biorąc bilety na ekspres z Perth do Midland. Aby dostać się do centrum turystycznego doliny, opuszczając Guilford lub Midland, jedź ulicą James Street, a następnie skręć na północ na Meadow Street - Centrum dla odwiedzających Valley Swan będzie po Twojej prawej stronie w ciągu kilku minut.

Церковь в долинеОтель в ГилфордеОригинальное здание в Гилфорде
Винный ресторанВинодельняБеседка в долине