Streptoderma jest dość częstą chorobą wśród dzieci, charakteryzującą się zakaźną zmianą. Najczęściej występuje u dzieci, ponieważ ich skóra jest delikatniejsza i wrażliwa na różne infekcje. Streptoderma jest dobrze przenoszona przez bliski kontakt, zwłaszcza jeśli występują drobne zadrapania lub rany na ciele innego dziecka.

Objawy streptodermii

Z tą chorobą na skórze, najczęściej twarz, są charakterystyczne wysypki. Stan zdrowia jest w większości normalny, ale w niektórych przypadkach występuje złe samopoczucie i wzrost temperatury do 38 stopni. Wysypce towarzyszy świąd, który jest szczególnie niebezpieczny i wymaga uwagi dorosłych. Rozerwanie pęcherzyków jest niebezpieczne, aby roztopić się w krwi.

Aby wiedzieć, jak leczyć streptodermę, należy postawić dokładną diagnozę, ponieważ taką chorobę mogą sugerować inne choroby. Są to różyczki, wulgarna ecthyma, przewlekła rozproszona streptoderma i inne.

Główne objawy streptodermii:

 • wygląd na skórze różowe plamki ;
 • różowe wysypki stopniowo zamieniają się w pęcherze z klarowną cieczą;
 • po pęknięciu baniek, żółtawe skorupy pozostają na swoich miejscach.

Jak szybko leczyć streptodermę?

 1. Pacjenci ze streptodermą muszą chronić i ograniczać z nim kontakt. Szczególnie chodzi o komunikację chorego dziecka ze zdrowym.
 2. Konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem i przestrzeganie wszystkich zalecanych metod leczenia.
 3. W obecności wysokiej temperatury można przyjmować leki przeciwgorączkowe, płyny na czole. Surowo zabrania się robić zawijania, kąpać dziecko i wykonywać inne zabiegi wodne. Wysypki nie lubią wody, w przeciwnym razie wysypka może dalej się rozprzestrzeniać.
 4. Pamiętaj, aby monitorować czystość rąk i paznokci dziecka, ponieważ, jak gdyby brud dostał się na obszary objęte stanem zapalnym, może wystąpić więcej stanów zapalnych.
 5. Leczenie streptodermy w domu może przebiegać znacznie lepiej i szybciej, jeśli dziecko rozprasza i trzyma coś. Pomoże to nie uwypuklić świądu, a rany szybciej się zagoją.
 6. Konieczna jest zmiana pościeli każdego dnia, w tym bielizny. Pierz w wysokiej temperaturze i prasuj.
 7. Sprzątanie pokoju i codzienne wietrzenie pomogą pacjentowi w szybszym powrocie do zdrowia.
 8. Musisz przestrzegać specjalnej diety zaleconej przez lekarza.

Skuteczne leczenie streptodermy będzie możliwe tylko wtedy, gdy zastosuje się właściwe zasady i zastosuje odpowiednie leki.

Leczenie streptoderma środków ludowej

Od czasów starożytnych nasi rodzice i babcie są przyzwyczajeni do leczenia dzieci z powodu streptodermy w domu. Do tego przydają się różne improwizowane środki. Co jest potrzebne do tego:

 1. Już przy pierwszej wysypce konieczne jest leczenie stanów zapalnych nadtlenkiem wodoru, a także smarowanie każdego pryszcza jaskrawym zielonym. Takie procedury są przeprowadzane co najmniej dwa razy dziennie.
 2. Możesz zrobić specjalną, domową maść do leczenia streptodermy. Aby to zrobić, wlej niewielką mieszankę wrzącej wody. nagietek i koniczyna. Wrząca woda to nie więcej niż szklanka na dwie łyżki suchej mieszanki. Wszystko to kładzie nacisk w ciągu dnia i trzy razy dziennie wytrzyj każdą bańkę.
 3. Jedna łyżka stołowa potrzebna leczenie streptodermą w domu mieszanina krwawnika i jeden kubek wrzącej wody. Przytrzymaj w łaźni wodnej przez 20 minut i odcedzony bulion używany do wycierania wysypki na skórze.

Leczenie środków streptoderma folk jest najczęstsze, ponieważ nie należy stosować różnych leków. Przy takich chorobach można się obejść bez narkotyków. Pacjent musi mieć odpowiednie odżywianie. Więcej, aby wziąć różnorodne multiwitaminy. Więcej wody do picia, a także różne napoje owocowe i napoje owocowe. W diecie należy przeważać białka, zboża, różne zupy, dużo owoców. Limit ze słodyczy - czekolada, dżem, lody i muffinka.