O tym, czy koty mają zapalenie pęcherza Najczęściej niedoświadczeni właściciele zwierząt myślą. W większości przypadków dzieje się tak, gdy zwierzę jest chore, a jego właściciel napotyka wyraźne oznaki tej choroby.

Zapalenie pęcherza moczowego jest dość powszechną infekcyjną lub zapalną chorobą dróg moczowych u kotów. Koty też mają tego dość, ale znacznie rzadziej, ale znacznie trudniej. Dzięki szybkiemu wykryciu i właściwemu leczeniu choroby nie jest niebezpieczne. Ale jeśli ją uruchomisz, może ona rozwinąć się nie tylko w postaci przewlekłej, ale także doprowadzić do śmierci zwierzęcia.O wiele objawów występuje w chorobie, ale jeśli znajdziesz przynajmniej jedną z nich, powinieneś natychmiast skontaktować się z weterynarzem, aby pozbyć się cierpienia swojego zwierzaka. :

  • ból podczas wizyty na tacce lub głaskania brzucha;
  • skrzepy krwi lub ropa w moczu;
  • silniejszy zapach moczu;
  • letarg, apatia, brak apetytu lub pragnienie.

Wszystko to są objawy zapalenia pęcherza, co sugeruje, że konieczne jest natychmiastowe leczenie kota.

Zapalenie pęcherza moczowego u kotów - leczenie i leki

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego zawsze przeprowadza się pod nadzorem weterynarza. Przed rozpoczęciem leczenia lekarz musi pobrać od kota próbki krwi i moczu, określić przyczynę i związane z nią choroby. Najważniejszą rzeczą przy każdym zaleceniu lekarza jest zidentyfikowanie i wyeliminowanie przyczyny choroby, a także zapewnienie zwierzęciu niezbędnego odpoczynku i ciepła. Przede wszystkim dla kota, należy wyposażyć swoje ulubione miejsca w ciepłą pościel i wyeliminować przeciągi w domu. I dopiero potem możesz przystąpić do wykonywania recept doktora:

  1. Koty, z natury, piją bardzo mało, ale podczas zapalenia pęcherza moczowego muszą pić znacznie więcej niż kiedykolwiek. Dlatego też należy za pomocą strzykawki wlać zwierzęciu kilka mililitrów wody dziennie.
  2. Najczęstszym lekiem na złagodzenie objawów choroby jest Stop Cystitis. Ma kompleksowe działanie dezynfekujące, przeciwzapalne, przeciwbólowe i moczopędne. Jest przepisywany w celu zapobiegania lub leczenia nie tylko zapalenia pęcherza, ale także kamica . Dawkowanie zaprzestania zapalenia pęcherza moczowego jest konieczne w zależności od wagi kota - zwierzęta o wadze do 5 kg są przepisywane 2 ml, a więcej niż 5 kg - 3 ml.
  3. Jeśli zostanie znaleziona patogenna flora bakteryjna, weterynarz musi przepisać antybiotyki. Najczęściej występuje amoksycylina podawana 3 razy dziennie w dawce 20 mg leku na kilogram masy ciała. Ale przed spotkaniem jest wskazane przeprowadzenie testu na wrażliwość zwierząt na lek. Aby wyeliminować negatywny wpływ na organizm równolegle z antybiotykami, można zastosować do kota probiotyki lub enterosorbenty.
  4. Lekarstwa przeciwskurczowe, takie jak bez spa lub papaweryna, zalecały iniekcje 0,5 ml. Jeśli spróbujesz dać kotowi pigułkę, to raczej nie polubi smaku tego leku i nie weźmie go.
  5. Lekarstwo na zapalenie pęcherza moczowego u kotów
  6. Aby usunąć zatrucie organizmu, w kotle z roztworem Ringera umieszcza się zakraplacz. Ale dzieje się tak już w przypadku, gdy mocz w ogóle nie odejdzie. Ten stan jest niebezpieczny dla życia zwierzęcia, dlatego leczenie takich objawów choroby powinno być prowadzone w szpitalu. Tam, jeśli to konieczne, lekarz będzie mógł zaatakować za pomocą leków lub nawet za pomocą interwencji chirurgicznej.

Głównym błędem właścicieli w przypadku choroby kotowatej tej choroby jest opinia, że ​​choroba może przejść sama. Ale zapalenie pęcherza nie zadziała. Dlatego przy pierwszych oznakach choroby należy skontaktować się z lekarzem weterynarii, który dokona prawidłowej diagnozy i doradzi, w jaki sposób leczyć zapalenie pęcherza moczowego u kota.