Stop cystitis jest lekiem zalecanym do stosowania w praktyce weterynaryjnej w leczeniu chorób układu moczowo-płciowego Skuteczność tego leku w leczeniu chorób takich jak zapalenie pęcherza , odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie cewki moczowej jest przede wszystkim spowodowane właściwościami farmakologicznymi jego składników.

Medicine Stop Cystitis

Na ogół substancji zawartych w preparacie, lek ten ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwskurczowe i moczopędne, a także promuje eliminację toksyn i kamieni nerkowych (moczowych) z organizmu. Nieco bardziej szczegółowo na temat składu i mechanizmu działania leku Stop Cystitis dla psów. Obejmuje to:

  • Nitroksolina - składnik przeciwdrobnoustrojowy, który atakuje różne bakterie, w tym gronkowce, paciorkowce, enterokoki, salmonellę i niektóre rodzaje grzybów;
  • Chlorowodorek droteamina jest substancją o wyraźnym działaniu przeciwskurczowym, rozszerzającym naczynia krwionośne i obniżającym ciśnienie krwi. Pomaga zmniejszyć ból związany z oddawaniem moczu;
  • Ekstrakty ziołowe - wyjątkowa kompozycja (owoce jałowca, alpinista, liście pokrzywy, żurawina i brzoza, korzeń lukrecji) przyczynia się do szybkiego przywrócenia funkcji układu moczowo-płciowego i wydalniczego zwierzęcia na tle wyraźnego działania przeciwzapalnego i moczopędnego.

Należy szczególnie zauważyć, że Stop Cystitis odnosi się do wielu leków niskiego ryzyka, które nie powodują zmian funkcjonalnych i strukturalnych w wątrobie lub innych niepożądanych reakcji (z wyjątkiem przypadków nadwrażliwości na składniki składowe).

Lek jest produkowany w takich postaciach dawkowania jak zawiesina lub pigułki .

Zatrzymaj zapalenie pęcherza moczowego u psów - instrukcja

Lek ten przyjmuje się w postaci zawiesiny dwa razy dziennie w celu leczenia chorób urologicznych i raz w tygodniu w celu zapobiegania. Wymaganą dawkę określa się w zależności od masy ciała zwierzęcia. Czas trwania leczenia i konieczność ponownego leczenia jest ustalana wyłącznie przez lekarza weterynarii na podstawie charakteru przebiegu choroby i stanu psa. Należy pamiętać, że przed użyciem fiolki z zawiesiną Stop Cystitis należy energicznie wstrząsnąć.

Podczas stosowania tabletek. Zaprzestać zapalenia pęcherza u psów, ich dawka (liczba tabletek) jest również obliczana w zależności od wagi zwierzęcia. Tabletki można kruszyć i mieszać do karmy lub natychmiast wkładać do ust na rdzeń języka i dać psu do przełknięcia (trzymaj usta psa w pozycji zamkniętej i lekko dmuchnij w nos - pies odruchowo połyka - z porad doświadczonych hodowców psów). Reżim dawkowania Stop Cystitis jest taki sam jak przy stosowaniu zawiesiny o tej samej nazwie.

Zatrzymaj zapalenie pęcherza dla psów 1

Należy zauważyć, że tabletki leku Stop Cystitis mogą być stosowane jako część kompleksowego leczenia z innymi preparatami leczniczymi i ziołowymi, karmą i suplementami witaminowo-mineralnymi.

Jak wspomniano powyżej, lek jest dobrze tolerowany przez zwierzęta bez żadnych skutków ubocznych. Ale jeśli nagle Twoje zwierzątko ma jakiekolwiek objawy alergii (świąd, zaczerwienienie, wysypka, może pojawić się łupież), natychmiast przestań brać leki i skontaktuj się ze swoim lekarzem weterynarii. Ponadto, z ostrożnością, lek jest przepisywany dla psów z ostrą niewydolnością serca.

Warunki przechowywania leku wskazano na dołączonej wkładce.