Podczas rutynowego badania ginekologa kobieta daje wymaz, a często technicy laboratoryjni znajdują w nim mikroorganizm, taki jak gronkowiec. Co oznacza taki wynik analizy?

Sposoby uzyskania gronkowca w pochwie

Zastanów się, skąd bierze się infekcja gronkowcem.

  1. Staphylococci żyją wokół nas, na skórze, w przewodzie pokarmowym. Dlatego podczas mycia, na przykład w wodzie, gronkowiec może przenosić się do pochwy na błonach śluzowych i zacząć rozwijać się w sprzyjających warunkach.
  2. Staphylococcus aureus może również zostać wprowadzony podczas zabiegów medycznych.
  3. Podczas stosunku seksualnego.

Staphylococcus aureus w pochwie

Szczególnie powszechne i niebezpieczne może być Staphylococcus aureus . Dostając się do pochwy, Staphylococcus aureus może się nie objawiać. Jej pojawienie się na narządach płciowych może powodować zapalenie sromu i pochwy z bolesnymi odczuciami i uczuciem pieczenia w pochwie, a także pojawieniem się nieprawidłowego wydzielania. Szczególnie zaniedbane formy gronkowca to pojawienie się żółtych, pomarańczowych łusek na skórze, co oznacza, że ​​choroba już się rozwija.

Wszystko to może wywołać chorobę układu moczowego. Po podaniu cewki moczowej gronkowiec wywołuje uczucie pieczenia podczas oddawania moczu, gronkowiec kryminalny może powodować częsty powrót drożdżaka spowodowanego dysbiozą. Swędzenie warg narządów płciowych dodatkowo komplikuje proces przenoszenia choroby. Gronkowcowy Staphylococcus aureus może rozpocząć swój rozwój, jeśli doszło do naruszenia kwasowości pochwy.

Leczenie dopochwowego gronkowca

Jeśli podejrzewa się gronkowca pochwowego, należy wykonać test hodowli bakteryjnej, jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, leczenie powinno być przepisane przez specjalistę chorób zakaźnych. Często stosowany w leczeniu autoszczepionki, autohemerapii i toksoidów. Lokalnie leczenie gronkowca pochwy odbywa się również przy użyciu tamponów z bakteriofagami.

W tym samym czasie odporność powinna wzrosnąć. Probiotyki są przepisywane w celu przywrócenia normalnej mikroflory pochwy, a głównym celem leczenia nie jest nadużywanie antybiotyków, ponieważ gronkowce szybko dostosowują się do nich, a później może to powodować duże trudności w leczeniu. Zabieg należy wybierać tylko skrupulatnie.

Oto jeden z bardziej skutecznych receptur leczenia: Amoxiclav 3 razy dziennie (przez 10 dni), tutaj jest Linex Bio i świec Hexicon .

W odniesieniu do czopków dopochwowych od gronkowców, lepiej jest używać świec z zawartością bifidobakterii (możesz zrobić je samemu, biorąc tampon i umieszczając go w rozcieńczonych bakteriach). Świece antybiotykowe to Clindacyna, która dobrze radzi sobie z infekcją, ale przepisać je powinien tylko lekarz.