Infekcje Staphylococcus są reprezentowane przez dużą grupę chorób wywoływanych przez patogenne gronkowce. Organizmy te są szeroko rozpowszechnione, a przede wszystkim dlatego infekcja staph nie jest wyjątkiem w ginekologii.

Sposoby infekcji

Zasadą jest, że źródłem zakażenia staph są zarażone osoby. Często gronkowiec wraz z takimi chorobotwórczymi mikroorganizmami jak gonococcus, chlamydia, Trichomonas , przenika do układu moczowego podczas stosunku i podczas prostych manipulacji o charakterze ginekologicznym.

Powody

Zakażenie Staph stanowi około 8-10% wszystkich chorób w ginekologii. Jego pojawienie się jest często ułatwione przez wiele czynników. Najważniejszym z nich jest zmniejszenie ochrony immunologicznej ciała kobiecego w wyniku zaostrzenia istniejących chorób przewlekłych. Często rozwój ginekologicznych infekcji gronkowcowych jest wynikiem zmian w kwasowości dróg płciowych.

Znaki

Złoty okres inkubacji Staphylococcus co jest przyczyną wszystkich ginekologicznych infekcji gronkowcowych, wynosi 6-10 dni. Dlatego infekcja nie pojawia się natychmiast. Objawy ginekologicznej infekcji gronkowcowej są niewielkie. Najważniejsze z nich to:

  • swędzenie;
  • ból;
  • dysuria;
  • uczucie pieczenia.
Diagnostyka

Różne typy badań stosowane są w celu różnicowania bakteriofagów gronkowcowych w ginekologii. Głównym jest badanie laboratoryjne, w którym materiał bakteryjny pobrany od kobiety jest wysiewany na wcześniej przygotowane pożywki.

Leczenie

Szczególną uwagę zwraca się na leczenie wszelkiego rodzaju infekcji gronkowcami, szczególnie w ginekologii. Obecnie produkuje się szeroką gamę antybiotyków, które mogą skutecznie zwalczać ten mikroorganizm. Najważniejsze jest, aby nie przyjmować antybiotyków, dopóki mikroorganizmy nie będą na to podatne i nie będą zatrzymywać się natychmiast po ustąpieniu objawów, gdy leczenie nie jest jeszcze w pełni zakończone.