We śnie człowiek nie może kontrolować siebie, dlatego w tym stanie jego język ciała będzie najbardziej prawdziwy. Brazylijscy naukowcy ustalili nawet zgodność między pozami podczas snu oraz związek w parach. Spójrzmy na najczęstsze sytuacje, które kochankowie biorą we śnie.

Wartość spania

  1. Położyć "łyżki" lub "kopyść" - mężczyzna obejmuje dziewczynę od tyłu, podczas gdy para śpi, tuląc się, głowy są skierowane w jednym kierunku. Takie pozy do samodzielnego spania są dość powszechne i mają znaczenie: "Uzupełniamy się nawzajem". Jeśli para lubi zasypiać w tej pozycji, może to oznaczać chęć polepszenia relacji po pewnym okresie chłodzenia. Również ta pozycja jest podejmowana przez ludzi, którzy mają stabilny związek, są dla nich bardzo cenni. Najprawdopodobniej nie było łatwo, aby para osiągnęła obecną pozycję, być może po złym doświadczeniu oboje myśleli, że droga do szczęścia została im nakazana. A teraz oboje bardzo boją się utraty tego, co mają.
  2. Po "pościgu". Wygląda jak "łyżka", ale tutaj kobieta obejmuje mężczyznę. Najwyraźniej pani jest liderem w związku, a mężczyzna potrzebuje od niej więcej wyrazów czułości. Jeśli głowa partnera ma tendencję do unikania dotykania, oznacza to próbę zwiększenia lub zaoszczędzenia twojej osobistej przestrzeni.
  3. Położyć "otchłań" - mężczyzna i kobieta śpią, odwracając się, każdy w swojej własnej połowie łóżka. Ta sytuacja wskazuje na kłótnie lub przedłużające się nieporozumienie. Chociaż, jeśli para uważa takie uśpione pozycje za najbardziej wygodne, może to wskazywać na pojawiającą się przerwę w stosunkach.
  4. Pose "Chanel" - partnerzy leżą do siebie plecami, dotykając bioder. Ta pozycja jest uważana za najbardziej wygodną dla par śpiących, które łączy silna więź. Więc ludzie o różnych typach temperamentu i różnych nawykach mogą zasnąć. Są razem, ale każdy z nich jest indywidualnością. Jeśli para śpi w takiej pozycji, dotykając ich głów, ramion i pleców, ale pozostawiając wolną przestrzeń w udach, to daje kochankom zbyt różne poglądy na świat. Dlatego trudno jest mówić o przyszłości w tych stosunkach. Jeżeli małżonkowie przyjmują taką pozę, oznacza to, że chcą chronić się przed światem zewnętrznym.
  5. Ubierz "uścisk miłości" - para śpi w uścisku, mocno przyciśnięta do siebie, splatając kończyny. Ta postawa jest charakterystyczna dla początku związku i mówi o emocjach przytłaczających partnerów. Jeśli w tej pozycji jest niewielka odległość między mężczyzną a kobietą, oznacza to gotowość do wspólnego życia i nie nawzajem do siebie nawzajem. W tej parze obaj są gotowi zaakceptować wzajemne niedociągnięcia.
  6. Położyć "dach" - partnerzy śpią na grzbiecie, jeden przytula drugą ramiona lub głowę. Takie postawy podczas snu razem pokazują bliskość pary, ale jednocześnie mówią o braku zainteresowania seksualnego, ponieważ nie ma kontaktu w okolicy biodra.
  7. Ułóż "kołyskę" - dziewczyna leży na piersi mężczyzny, który ją obejmuje. Ta postawa mówi o stabilnym sojuszu i harmonijnym związku. Kobieta czuje się ochroną swojego mężczyzny i docenia jej troskę i wsparcie.
  8. Stań "za rączką" - partnerzy śpią na plecach, trzymając się za ręce. Zazwyczaj kochankowie śpią w ten sposób, którzy są bardzo podobni w swoim temperamencie. Mogą być podobne i zewnętrzne - w wysokości lub budowie. Postawa na plecach wskazuje na poczucie bezpieczeństwa, ale partnerzy potrzebują kontaktu fizycznego.
  9. Stworzyć "niezależność" - partnerzy śpią na swoich brzuchach niezależnie od siebie. Ręka jednego z nich dotyka ciała drugiego. Taka postawa mówi o pragnieniu zarówno zachowania niezależności, lęku przed przywiązaniem do siebie nawzajem. A dotknięcie ręki wskazuje na pragnienie znalezienia wsparcia, aby pozbyć się tego strachu.
  10. Stań "twarzą w twarz" - partnerzy zasypiają na boku, twarzą do siebie, nie dotykając kończyn. Taka postawa sugeruje silny związek między kochankami, ale oni muszą spędzać dużo czasu osobno.
postawa podczas snu razem

Jak widać, pozy, które bierzesz ze swoim ukochanym, mogą wiele powiedzieć. Ale nadal nie powinieneś być zbyt kategoryczny w ocenach, po pierwsze, wciąż staramy się przyjąć wygodniejszą pozycję do spania, a nie taką, która jest bardziej zgodna z naszym stanem emocjonalnym. Po drugie, znaczenie postawy małżonków może drastycznie zmienić każdy gest. Na przykład ułożenie "kołyski" mówi o harmonijnych relacjach, ale jeśli w tej pozycji mężczyzna trzyma kobiecą dłoń na jego klatce piersiowej, jakby zamykał swoje serce od kobiecej ręki, zmienia się znaczenie. Ta postawa powie, że mężczyzna boi się pozwolić dziewczynce zbyt blisko.