Czy wiesz, że tachykardia jest inna? Tak, rzeczywiście, istnieje kilka form tachykardii, z których każda, choć podobna do siebie, nadal ma pewne różnice.

Cechy choroby i główne powody jej pojawienia się

Tachykardia zatokowa jest jedną z form, która występuje wraz ze wzrostem aktywności węzła zatokowego, co, ściśle rzecz biorąc, wyznacza normalny rytm serca. Problem może pojawić się u dorosłych, u dzieci, u absolutnie zdrowych osób oraz u tych, którzy wiedzą o swoich problemach z układem sercowo-naczyniowym.

Przyczyną częstoskurczu zatokowego może być stres, fizyczne przeciążenie i różne choroby. Skłonność do rozwoju choroby może być dziedziczona. Odnotowano również przypadki, w których tachykardia zatokowa była spowodowana preparatami medycznymi zawierającymi:

 • adrenalina;
 • kofeina;
 • atropina;
 • euphyllin i inne substancje.

Atak może trwać od kilku minut do kilku godzin.

Jak leczyć tachykardię zatokową?

Przed rozpoczęciem leczenia tachykardii należy ustalić, co było przyczyną. Potem wszystkie siły muszą zostać wrzucone w leczenie tej właśnie przyczyny i jej całkowitego wyeliminowania. Gdy główny problem dotyczący serca zostanie wyeliminowany, tachykardia zatokowa powinna się samoistnie wyleczyć i zniknąć.

W leczeniu zaburzeń rytmu serca konieczne będzie podjęcie działań mających na celu wyeliminowanie czynników przyczyniających się do jego przyspieszenia:

 1. Konieczne jest odrzucenie produktów zawierających kofeinę. Miłośnicy kawy odmawiają orzeźwiającego drinka nie jest tak proste, ale dla własnego zdrowia można znaleźć coś atrakcyjnego. Ponadto, alternatywne picie może być również bardzo smaczne (substytut kawy z cykoria na przykład).
 2. Przyjmowanie leków drażniących serce dla tachykardii zatok jest lepiej anulować lub wymienić.
 3. Z diety należy wykluczyć czekoladę, pikantne potrawy. Oczywiście pożądane jest porzucenie złych nawyków.
 4. W przypadku częstoskurczu napadowego zatokowego leczenie musi koniecznie obejmować odpoczynek dla pacjenta.
Jak leczyć tachykardię zatokową

Leki przepisywane są po badaniu przez specjalistę.

Jako środek zapobiegawczy, stosowanie środków ludowej jest dozwolone w leczeniu tachykardii zatokowej:

 1. Na bazie bulionu motherwort Walerianie mogą być spożywane nawet przez kobiety w ciąży.
 2. Nalewkę alkoholową z melisy należy przyjmować cztery razy dziennie.
 3. Bulion z kolendrą należy wypijać pół szklanki dwa razy dziennie. Kurs leczenia trwa około miesiąca i może być powtarzany co dwa tygodnie.