Coraz więcej zabiegów kosmetycznych można wykonać w domu, oszczędzając czas i pieniądze. Jeśli naprawdę lubisz regularnie odwiedzać saunę lub wannę, ale nie chcesz się martwić o swoje zdrowie, to powinieneś pomyśleć o zakupie i zainstalowaniu kabiny prysznicowej połączonej z sauną.

W tym artykule dowiesz się, czym są prysznice z funkcją sauny.

Kabiny prysznicowe z efektem sauny - wielofunkcyjne kabiny prysznicowe, wyposażone w różne funkcje i nowe technologie komputerowego systemu sterowania, które indywidualnie dobierają czas i moc ekspozycji w zależności od rodzaju skóry.

Do wykończenia domowej sauny z prysznicem używane są specjalne tworzywa sztuczne, szkło i drewno, które nie ulegają uszkodzeniom i zmieniają się wraz ze zmianą temperatury i wilgotności. Zależnie od projektu, koloru i kształtu kabiny prysznicowe z sauną mogą być inne. Zestaw funkcji, a zatem i ceny, mają dość duży zasięg. Prysznic ma funkcję: łaźnię turecką, saunę na podczerwień i saunę fińską. Istnieją modele z wieloma funkcjami w tym samym czasie. Rozważmy szczegółowo każdą taką modyfikację.

Kabina prysznicowa z sauną fińską

Funkcja Sauna fińska jest gorące, suche powietrze i meble w pokoju z drewnem. Ściany kabiny prysznicowej z fińską funkcją sauny są najczęściej wykonane z akrylu lub szkła. Istnieją modele, w których nawet sufit i ściany są wykonane z drewna, ale są droższe. Kabina sauny oddzielona jest od prysznica drzwiami lub ścianą. Ogrzewanie sauny odbywa się za pomocą specjalnego elektrycznego pieca.

Kabina prysznicowa z fińską sauną drzewną wymaga szczególnej troski:

 • Czyścić powierzchnie tylko miękką ściereczką;
 • drewniane siedzenia po prostu trzeba spłukać wodą bez środków czyszczących;
 • podłogi należy traktować wodą z mydłem.

Warto pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do wizyty w saunie fińskiej.

Kabina prysznicowa z sauną1

Kabina prysznicowa z łaźnią turecką

Kabinę prysznicową z generatorem pary nazywa się inaczej "Łaźnia turecka" . Sercem jej pracy jest generator pary, który wyrzuca parę ogrzewaną do temperatury 50 ° C, podczas gdy wilgotność może osiągnąć 100%. Ten prysznic może mieć dwie modyfikacje:

 • ze zintegrowanym generatorem pary;
 • z dodatkową sekcją w postaci małej sauny.

Generator pary uruchamiany jest za pomocą elektronicznego panelu, na którym można ustawić i włączyć wszystkie inne dostępne funkcje. Na przykład funkcje hydromasażu i aromaterapii o stałym zastosowaniu będą zapobiegać różnym chorobom i wzmacniać układ odpornościowy.

Należy zauważyć, że generatory pary są dość wymagające, aby:

 • jakość wody - należy zainstalować oddzielny system filtrowania wody;
 • ciśnienie wody - ciśnienie powinno wynosić 3-3,5 bar, najprawdopodobniej konieczna jest instalacja pompy.
Kabina prysznicowa z sauną2Kabina prysznicowa z sauną3

Kabina prysznicowa z sauną na podczerwień

Zgodnie z zasadą pracy bardzo różni się od poprzednich dwóch typów. W takiej saunie korpus jest ogrzewany od wewnątrz dzięki specjalnemu promieniowaniu z paneli podczerwieni zainstalowanych w kabinie sauny. Przed użyciem kabina nie musi się rozgrzewać, wystarczy podłączyć lampę do gniazdka, a promieniowanie rozgrzeje organizm. Czas pobytu w takim prysznicu nie jest ograniczony.

Jego zalety:

 1. Sauna IR może być używana w każdym wieku, ponieważ ma doskonałe działanie profilaktyczne i zdrowotne.
 2. Bezpieczny w użyciu, ponieważ w kabinie nie ma gorących części.
 3. Brak wysokiej temperatury ułatwia oddychanie w saunie.
 4. Zdolność do osiągania szybszych pozytywnych rezultatów, dzięki temu, że ciało emituje 2-3 razy więcej potu pod promieniami podczerwonymi.
 5. Działanie lecznicze będzie spowodowane zwiększonym metabolizmem komórkowym.
Kabina prysznicowa z sauną4

Jak wybrać kabinę do sauny z prysznicem do instalacji w mieszkaniu zależy tylko od preferencji i możliwości finansowych swojej rodziny. Najważniejsze jest to, że prysznic z sauną pomaga wzmocnić zdrowie, a także przedłuża piękno i młodzieńczość ciała.