Często dla osób dorosłych, ARVI jest tylko pretekstem do zażywania leków antywirusowych, nawet na liście chorych rzadko wychodzą z taką diagnozą. Ale jeśli dziecko jest chore, reakcja jest zupełnie inna. SARS u niemowląt często wywołuje panikę u rodziców. W rzeczywistości wszystko nie jest takie straszne.

SARS u niemowląt

Odporność małego dziecka nie jest jeszcze w pełni ukształtowana, więc trudno mu oprzeć się wirusom. Jak leczyć ostre infekcje dróg oddechowych u niemowląt lepiej jest się nauczyć, zanim dziecko zachoruje, aby rodzice mogli skutecznie oprzeć się wirusowi. Ciało jest w stanie walczyć z wirusami, głównym zadaniem rodziców jest pomoc w tym.

Aby zwalczyć chorobę, dziecko powinno pić jak najwięcej, najlepiej ciepłą przegotowaną wodę lub ulubiony kompot owocowy. Najważniejszym lekiem na dziecko jest mleko matki. Zawiera immunoglobuliny aktywnie uczestniczące w konfrontacji z wirusem.

Głównym zagrożeniem ze strony ARVI jest możliwość wystąpienia powikłań. Dlatego leczenie ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych u niemowląt należy rozpoczynać na czas. Bardzo ważne jest kontrolowanie wilgotności w pokoju dziecka, czyszczenie i wentylacja. Suche powietrze przyczynia się do tego, że śluz staje się gęsty, a ARVI może rozwinąć się w znacznie poważniejszą chorobę.

Równie ważne jest umycie nosa dziecka specjalnym roztworem soli fizjologicznej. Jeśli temperatura wzrośnie powyżej 38, należy ją obniżyć za pomocą zawiesiny lub czopków doodbytniczych za pomocą paracetamol lub ibuprofen Bardzo ważne jest przestrzeganie dawkowania i odstępów czasowych między kolejnymi aplikacjami. Ale najważniejsze: tylko lekarz może leczyć dziecko i przepisywać mu leki.

Objawy SARS u niemowląt

Dzieciak nie może "powiedzieć", co go boli, więc rodzice muszą zwracać uwagę na wszystkie zmiany zachowań okruchów. Kapryśność, niepokój, senność, łzawienie, łamanie stolca - wszystko to może być objawem ARVI. Oczywiście, temperatura jest również wskazywana przez chorobę, ale w pierwszych miesiącach życia temperatura do 37,2 jest normalna. Rodzice powinni pamiętać: z podejrzeniami, że dziecko jest chore, konieczne jest skontaktowanie się z pediatrą, pomoże on ustalić, czy dziecko jest chore i przepisać niezbędne leczenie.

Zapobieganie SARS u niemowląt

Dla niemowląt najlepszym sposobem zapobiegania jest mleko matki, ale nawet jeśli dziecko jest karmione piersią, nie gwarantuje tego Orvi u niemowląt, jak leczyć że dziecko wcale nie boli. Podstawowe zasady dotyczące zdrowia dziecka:

  • regularne czyszczenie na mokro i wietrzenie pomieszczenia;
  • ubrania na sezon: jeśli matka jest gorąca w koszulce, dziecko nie potrzebuje ciepłego swetra;
  • dobre odżywianie: mleko matki lub mieszanki odpowiednie do wieku;
  • aktywny tryb życia i częste spacery.

Objawy i leczenie ARVI u niemowląt są różne, więc tylko lekarz powinien przepisywać leki.