Zastosuj szałwia leczniczego w leczeniu różnych chorób rozpoczęła się dawno temu. Dziś zakład uznaje nawet tradycyjną medycynę. Leki przygotowane na jego bazie działają wydajniej niż wiele preparatów farmaceutycznych, a przy tym są całkowicie naturalne.

Zastosowanie szałwi w medycynie ludowej

Jako część szałwii - tak zwany szałwia leczniczy - wiele substancji leczniczych. Jako surowiec do przygotowania leków stosuje się liście i topy z kwiatami.

Zastosuj szałwię do takich celów:

 1. Roślina dowiodła, że ​​jest lekarstwem na choroby płuc i gardła. Z odwarów uzyskuje się skuteczne płukanie, oszczędzając w przypadku bólu gardła, ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych, ostrych infekcji dróg oddechowych, zapalenia krtani, a nawet gruźlicy. Aby szybko poradzić sobie z chorobą, konieczne jest przeprowadzanie zabiegów co najmniej pięć do sześciu razy dziennie.
 2. Napar z szałwii leczniczej jest przydatny do picia dla osób cierpiących na częste wahania nastroju, depresję, apatię. Oznacza leczy neuralgię. A jeśli weźmiesz ją przed snem, możesz bezpiecznie zapomnieć o bezsenności i zwiększonej pobudliwości nerwowej.
 3. Liście szałwi wykorzystywane są w chorobach układu moczowo-płciowego - odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pęcherza moczowego, jade - ze względu na ich łagodny, ale jednocześnie wystarczająco silny działanie moczopędne i dezynfekujące.
 4. Bardzo często szałwia znajduje się w zbiorach pielęgniarskich, które są przepisywane w celu odkrztuszenia i złagodzenia kaszlu w zapaleniu płuc, zapaleniu oskrzeli.
 5. Roślinę szałwiową należy regularnie stosować u pacjentów z zaburzeniami układu pokarmowego i zaburzeniami narządu żo-łądkowo-jelitowego. Łatwo jest gotować trawę: wystarczy wlać łyżkę mieszaniny 0,5 litra wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia. Pij lek cztery razy dziennie przed posiłkami. Czas trwania kursu leczenia wynosi dziesięć dni. Po tym czasie normalizacja trawienia, gruczoły dokrewne zaczną lepiej funkcjonować, problemy takie jak zaparcia, biegunka, wzdęcia, kolka jelitowa znikną.
 6. Nalewka szałwiowa może być używana, gdy stwardnienie rozsiane . Aby przygotować narzędzie, dwie łyżeczki suszonych szałwi muszą wlać parę szklanek wrzącej wody. Uzyskaną mieszaninę infuuje się, filtruje i pije przez cały dzień w małych porcjach.
 7. Roślina ma działanie hemostatyczne, dlatego często zaleca się kobietom, które cierpią na zbyt wiele miesiączek.
 8. Jak pokazuje praktyka, stosowanie kwiatów szałwi jest uzasadnione w niepłodności żeńskiej. Ze względu na zawartość fitohormonów przyczyniają się one do produkcji naturalnych estrogenów. Przy wystarczającej liczbie tych ostatnich występuje owulacja komórki. Konieczne jest rozpoczęcie pobierania szałwi tylko wtedy, gdy można dowiedzieć się, w którym dniu cyklu komórka jajowa unosi się do maksymalnej wielkości.
 9. Leki oparte na szałwiu można stosować do użytku zewnętrznego - w przypadku łuszczycy, zapalenia skóry, oparzeń, odmrożeń, grzybów.
 10. Roślina znalazła zastosowanie w kosmetologii. Kompresy z odwarowaniem likwidują cienie pod oczami, wygładzają zmarszczki, odświeżają. Płukanki z szałwiami leczą łupież, oczyszczają pory, tonizują skórę i promują wzrost włosów.

W jakich przypadkach użycie wywaru i innych środków szałwi jest zabronione?

aplikacja szałwii roślinnej

Wśród przeciwwskazań są następujące:

 1. Weź roślinę nie może być w ciąży.
 2. Jeśli matka nie zamierza przerwać karmienia piersią, należy również przerwać leczenie szałwiami.
 3. Kiedy używasz szałwii, twoje ciśnienie krwi może wzrosnąć. Dlatego pacjenci z nadciśnieniem tętniczym muszą przyjmować go z zachowaniem ostrożności.
 4. Może zaszkodzić medycynie naturalnej z powodu endometriozy, przerostu endometrium, obecności nowotworów w klatce piersiowej.