Pachnący olejek z drzewa sandałowego był używany tysiące lat temu przez wielu uzdrowicieli azjatyckich do celów leczniczych i jako kadzidło podczas przeprowadzania różnych ceremonii religijnych. Dziś, podobnie jak w starożytności, olejek z drzewa sandałowego jest najbardziej powszechny w Indiach, gdzie służy do rytuałów kościelnych, leczenia różnych chorób, a także skutecznie pielęgnuje skórę i włosy.

Opcje zastosowania oleju sandałowego

Olejek z drzewa sandałowego, którego stosowanie jest bardzo różnorodne, jest idealny do masażu, ponieważ ma doskonałe działanie nawilżające, działa kojąco na układ nerwowy i skutecznie rozluźnia wszystkie mięśnie. Jako podstawę do masażu, najlepiej użyć oleju migdałowego lub oleju jojoba, dodając 3-4 krople oleju z drzewa sandałowego na każde 10 ml tłuszczowego oleju bazowego. Jeśli to konieczne, dodatkowe nawilżenie skóry i poprawić jej koloryt należy dodać do mieszanki do masażu kilka kropli olejku różanego lub jaśminu.

W medycynie ajurwedyjskiej leczenie olejem sandałowym jest stosowane w celu pozbycia się wszelkiego rodzaju wirusowych chorób układu oddechowego, zapalenia oskrzeli, zapalenia migdałków, astmy i podwyższonej temperatury ciała oraz bólu głowy związanego z tymi stanami. W przypadku wszystkich tych problemów można zastosować olej z drzewa sandałowego w formie inhalacji w ilości 3-4 kropli lub dodać od 5 do 7 kropli do lampy zapachowej. Skutecznie przeciera klatkę piersiową olejem z drzewa sandałowego i nakłada 1-2 krople oleju na skronie i na karku, aby zmniejszyć bóle głowy.

Olej z drzewa sandałowego do twarzy

Indyjskie piękno w codziennym rytuale samopomocy musi wykorzystywać olejek z drzewa sandałowego, który pozwala ich skórze dosłownie świecić ze zdrowiem. Efekt ten osiąga się dzięki wyjątkowej zdolności drzewa sandałowego do wnikania w głębsze warstwy skóry, a zatem ma bardzo skuteczny wpływ na to w porównaniu do wielu innych olejków eterycznych.

Aby pozbyć się suchej skóry twarzy lub szorstkiej i popękanej skóry dłoni, użycie oleju sandałowego polega na dodaniu kilku kropel do zwykłego kremu lub olejku bazowego, a następnie nałożeniu go lekkimi ruchami oklepującymi z dostatecznie grubą warstwą, a po 10-15 minutach - delikatnym kopaniem serwetką. Maski z olejem z drzewa sandałowego, aby pozbyć się suchej skóry można również zrobić na bazie śmietany, tłustej śmietany, miąższu bananów, dyni i innych naturalnych składników. Skóra tłusta również zadowoli olej z drzewa sandałowego, ponieważ ma lekki efekt tonizujący, sprawia, że ​​cera staje się gładka, a skóra bardziej elastyczna i matowa.

Olejek z drzewa sandałowego w kosmetologii jest stosowany jako lekki środek wybielający ze względu na jego zdolność do łagodnego i nie-traumatycznego odrywania górnej warstwy skóry. Ta sama właściwość oleju sandałowego pozwala mu łatwo radzić sobie z płytkimi zmarszczkami, zmniejszając ich głębokość, a także poprawiając ogólną turgorę skóry, osiągając efekt odmłodzenia.

Olejek do włosów z drzewa sandałowego

W celu ułatwienia procesu czesania cienkich i porowatych włosów ze skłonnością do suchości można stosować w olej sandałowy w kosmetologii Kompozycja maseł olej z drzewa sandałowego, których zastosowanie pozwala nie tylko nawilżyć suche włosy, ale także dać im po prostu olśniewający blask. Indyjskie dziewczęta, znane z luksusowych włosów, za każdym razem po umyciu włosów dodają do balsamu 2-3 krople olejku z drzewa sandałowego. Nie należy dodawać więcej oleju z drzewa sandałowego, ponieważ włosy po wyschnięciu mogą wyglądać tłusto.

Możesz również użyć tego rodzaju oleju do przeprowadzenia procedury aromaterapii, po prostu stosując kilka kropli na płaskim grzebieniu i przechodząc przez włosy przez 5-7 minut.

Olejek z drzewa sandałowego bardzo rzadko wywołuje reakcje alergiczne, ale w ciepłym sezonie może być zbyt "ciężki" ze względu na bogaty, bogaty smak.