Ten olej o słodkiej nazwie był używany w kosmetologii przez długi czas. Otrzymuje się ją z nasion rośliny zielnej z rodzaju Ryzhik z rodziny kapustowatych. W Rosji jest to bardzo powszechna roślina, która rośnie na polach, łąkach, w strefach stepowych.

Zastosowanie olejku z cameliny w kosmetologii jest atrakcyjne, ponieważ ma bogaty skład kwasów tłuszczowych, co ma oczywiście korzystny wpływ na skórę i włosy.

Przydatne właściwości oleju ruda

Korzyści płynące z oleju z wielbłądzia należy oceniać na podstawie jego składu. Tak więc ten olej zawiera 35% kwasu linolenowego, który promuje odnowę komórkową. W kompleksach obronnych dla skóry i włosów często można znaleźć w składzie wielonienasyconego kwasu Omega-3, który jest linolenem.

Również w składzie oleju z wielbłądziny jest dość dużo (około 20%) jednonienasyconych kwasów tłuszczowych oleinowych, co poprawia koloryt skóry. Trzeci kwas tłuszczowy, który znajduje się w dużych ilościach w oleju, jest linolem - do 22%.

Skład oleju składa się również z: kwasu eicenoowego, palmitynowego, stearynowego i erukowego.

W celach kosmetycznych lepiej jest stosować nierafinowany olej przy minimalnym przetwarzaniu - tak lepiej zachowuje się jego właściwości. Uzyskuje się ją przez tłoczenie na zimno nasion rośliny i ma złoty kolor.

Różni się od innych olejów w obecności dużych ilości witaminy F, która jest bardzo przydatna dla skóry i włosów, sprawiając, że są sprężyste i elastyczne. Substancje oznaczające witaminę F-Omega-6 i Omega-3 nie są syntetyzowane w ludzkim ciele i dlatego są nazywane nieodzownymi.

Zastosowanie oleju z kameliny

W kosmetologii olej z cameliny stosuje się do skóry twarzy i ciała, a także włosów, dodając różne maski. Olej ten pełni rolę składnika odżywczego, dlatego jego stosowanie jest szczególnie ważne w okresie wiosennym i zimowym.

Olejek imbirowy do włosów

Wygoda stosowania oleju wielbłądzianego jako składnika maski polega na tym, że ma niską lepkość: ten olej jest znacznie łatwiej zmywać szamponem niż rycynowy lub łopian, chociaż nie jest gorszy pod względem składu niż te słynne zabiegi na włosy.

Aby przywrócić gęstość włosów, stosuj maskę z olejem z cameliny i żółtkiem kilka razy w tygodniu: 5 łyżek. Dodaj 1 żółtko oleju i dokładnie wymieszaj składniki, a następnie nałóż maskę na skórę głowy na 30 minut.

Jeśli olej zostanie podgrzany przed nałożeniem, będzie miał jeszcze bardziej pozytywny efekt, ale w tym przypadku włosy powinny być pokryte celofanem i owinięte w ciepły ręcznik.

Aby przyspieszyć wzrost włosów, wymieszaj w równych proporcjach z cameliną, oliwą i olejem łopianowym, i nałóż mieszaninę na cebulki włosów, aktywnie wcierając je w skórę głowy okrężnymi ruchami.

Aby zwiększyć elastyczność pierścieni wystarczy nakładać olej na włosy kilka razy w tygodniu w postaci nierozcieńczonej.

Jeśli końce włosów zaczęły się rozszczepiać, zanurz je w oleju wielbłądziej przed snem i zostaw na noc, a rano umyj włosy.

Olejek imbirowy do twarzy

Aby zwiększyć elastyczność blaknącej skóry i wygładzić cerę, należy wykonać maskę na bazie oleju szafranowego i kwaśnej śmietany, mieszając składniki w równych proporcjach i pozostawiając mieszaninę na twarzy przez 15 minut.

Jeśli pojawią się stany zapalne na twarzy, ten składnik leczniczy pomoże szybciej je usunąć: weź 2 łyżeczki. olej z cameliny, wymieszaj z 3 łyżeczką. oleje olej z cameliny w kosmetologii pestki winogron i dodać 1 łyżeczkę. masło brzoskwiniowe. Mieszaninę nakłada się na całą twarz, która jest wstępnie gotowana i oczyszczona. Po 20 minutach oleje są zmywane specjalnym środkiem leczniczym, a następnie zapalne miejsca są rozmazane bulionem z rumianku.

Przeciwwskazania do stosowania oleju ruda

Olejek lycyjski odnosi się do tych olejów, które nie mają przeciwwskazań, z wyjątkiem indywidualnej nietolerancji (co jest bardzo rzadkie), więc może być stosowany przez wszystkich bez wyjątku.