Wybierając "mieszkańców" do akwarium, wiele osób zatrzymuje się na rybach typu Danio pręgowanego. Powodem jest to, że te ryby są bardzo bezpretensjonalne pod względem zawartości, mają skromne wymagania dotyczące jedzenia i dobrze dogadują się z resztą sąsiadów. Ponadto Danio-rerio ma dość prosty proces hodowlany, więc do jego organizacji będziesz potrzebował tylko minimalnego doświadczenia w akwarystyce.

Danio rozmnaża się w domu

Hodowanie tego rodzaju ryb w akwarium jest dość proste. Najpierw wybierz jedną kobietę i kilka samców. Ich odróżnienie nie jest trudne - mężczyzna ma wyraźne żółto-zielone paski na ciele i mniej kompletny brzuch. Gotowość samicy do tarła będzie wskazywać na pogrubiony brzuch w okolicy płetwy odbytu.

Ważne: przed tarłem wybrane osobniki powinny być obficie karmione, wskazane jest stosowanie korekty.

Jak zorganizować hodowlę danio pręgowanego? Na początek musisz wyposażyć akwarium tarła. Oczywiście rozmnażanie danio może rozpocząć się w ogólnym akwarium, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że kawior zostanie zjedzony przez inne ryby.

W zbiorniku do rozmnażania woda powinna być oddzielona i świeża. Jego temperatura powinna wynosić 24-26 stopni. Warstwa wody powinna przewyższyć rośliny o około 5-6 cm, należy ją umieścić na podświetlanym parapecie okiennym, a wieczorem włożyć do niej ryby. Wczesnym rankiem, gdy promienie słoneczne padną na akwarium, rozpocznie się tarło. Jeśli tarła nie zdarzyły się pierwszego dnia, producenci powinni pozostać w akwarium na kolejny dzień po karmieniu ich bloodwormami. Jeśli następnego dnia sytuacja jest podobna, mężczyźni powinni zostać wysłani z samic na 4 dni i wrzuceni do odrodzenia.

Po zakończeniu tarła ryby muszą być zdeponowane, a część wody zastąpić tę samą temperaturę i skład.

Po około 3-5 dniach narybek danio pręgowany pojawi się z ikry. Początkowo będą przypominały struny o zagęszczonych główkach, ale po kilku dniach narybek zacznie pływać samodzielnie. W tym momencie należy im podawać wrotki, orzęski i nauplię artemii. Jeśli nie możesz uzyskać danych pasza następnie użyj ugotowanego na twardo i rozcieńczonego wodą żółtka jaja.