Jak wiadomo, trądzik jest problemem nie tylko dla nastolatków, wiele kobiet cierpi na nie nawet w dość dojrzałym wieku. W tym samym czasie, jeśli trądzik nie przechodzi przez długi czas, przyczynę należy szukać w ciele. Ale nie zawsze i nie zawsze jest w stanie ustalić przyczynę trądziku, a także go wyeliminować, aw międzyczasie skóra jest narażona na coraz głębszą zmianę, a trądzik pozostawia po sobie brzydkie plamy i blizny. Dlatego równie ważne jest, aby wybrać skuteczny środek na trądzik, który pomoże poradzić sobie z problemem na zewnątrz. Rozważ kilka skutecznych środków na trądzik na twarzy, które można kupić w aptece lub przygotować osobiście z dostępnych składników.

Środki farmaceutyczne na trądzik

Kwas salicylowy

To narzędzie jest często określane jako "babcia", ponieważ był używany przez długi czas i, można rzec, całkiem pomyślnie. Rozwiązanie to pomaga w zmniejszeniu aktywności gruczołów łojowych, złuszcza górną warstwę keratynowa skóry i rozpuszcza zawartość zablokowanych ust mieszków włosowych.

Zenerite

Zenerit - proszek do przygotowania balsamu, przeznaczony do leczenia trądziku o różnym nasileniu. Składa się z antybiotyku erytromycyny i octanu cynku, powodując silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, keratolityczne i wysuszające.

Baziron AS

Lek jest w postaci żelu produkowanego z różnymi stężeniami substancji czynnej, który zawiera nadtlenek benzoilu. Narzędzie ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Curiosin

Żel curiosinowy jest oparty na hialuronianu cynku, który ma zdolność tłumienia powstawania trądziku i zmniejszania procesów zapalnych. Ponadto lek pomaga utrzymać normalny poziom nawilżenia skóry, ma działanie przeciwdrobnoustrojowe.

Klenzit

Ten lek na trądzik w postaci żelu jest uważany za jeden z najlepszych, co tłumaczy się obecnością preparatu adapalen w jego składzie. Substancja czynna ma właściwości comedonoliticheskimi, sebostaticheskie i przeciwzapalne, zapobiegając powstawaniu trądziku i pomagając wyeliminować wysypkę, która już się pojawiła.

Środki ludowe na trądzik

Przepis numer 1

Składniki:

  • Glistnika trawa - 2 stół. łyżki;
  • woda - 0,5 l.

Przygotowanie i stosowanie

Wlej surową wodę z zimną wodą, włóż do pieca. Po ugotowaniu zmniejszyć ogień i pozostawić na kolejne 5 minut. Ochłodź, filtruj. Przetrzyj skórę zamiast balsamu kilka razy dziennie, używaj w postaci płynów na dotkniętych obszarach.

Przepis numer 2

Składniki:

  • aloes - 2 liście;
  • miód - 2 stoliki. łyżki.

Przygotowanie i stosowanie

Rozpuść miód w kąpieli wodnej, a następnie dodaj aloes, wcześniej zmiażdżony w papkę. Gotować na kuchence przez około 15 minut, ostudzić. Nakładaj na czystą i odparowaną twarz przez 15-20 minut, następnie spłucz zimną wodą. Zrób maskę dwa razy lub trzy razy w tygodniu.

Przepis # 3

Składniki:

  • żelatyna - 1 cha. łyżka;
  • aktywowany węgiel - 1 tabletka;
  • środki folk na trądzik
  • odtłuszczone mleko - 2 cu. łyżki.

Przygotowanie i stosowanie

Zmiażdżyć węgiel do stanu sproszkowanego, połączyć z żelatyną. Rozcieńczyć mieszaninę zimnym mlekiem, wymieszać, a następnie natychmiast umieścić w kuchence mikrofalowej przez 15 sekund. Po schłodzeniu do komfortowej temperatury, nałóż kompozycję na oczyszczoną twarz, poczekaj aż całkowicie wyschnie (około 20 minut). Usuń folię maskującą i potrzyj twarz kostką lodu. Powtórz procedurę 1-2 razy w tygodniu.