Żelatyna jest niezbędna w gotowaniu. Ale niewielu wie o jego zastosowaniu w kosmetologii. Produkt uzyskuje się przez denaturację kolagenu zwierzęcego - białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Odżywcza żelatyna jest nieszkodliwa dla skóry twarzy, a jej efekt "ściągania" jest z powodzeniem stosowany w salonach kosmetycznych do "mechanicznych" masek podnoszących. Tworząc gruby film, żelatyna doskonale oczyszcza zatkane pory. Możesz przeprowadzić tę procedurę w domu, używając minimum składników. Dzisiaj rozważamy najbardziej dostępne przepisy.

Folia do filmu mlecznego

Aby przygotować oczyszczającą maskę, potrzebujesz mleka (1 łyżeczka) i żelatyny (3/4 łyżeczki).

Składniki rozcieńczono w szklance, a następnie umieszczono w kuchence mikrofalowej na 10 sekund. Można również podgrzać mieszaninę w łaźni wodnej, mieszając ostrożnie, aby rozpuścić żelatynę w mleku.

Uzyskaną masę za pomocą twardego pędzla należy nakładać kilkoma warstwami na strefę T twarzy (podbródek, czoło, nos). Podczas stwardnienia maska ​​napręża skórę, ponieważ podczas zabiegu ważne jest, aby monitorować mimikę twarzy i nie śmiać się, w przeciwnym razie integralność filmu żelatynowego zostanie zerwana, a gdy maska ​​w końcu stwardnieje, powinna zostać uszczypnięta paznokciami i oderwana. "Czarne kropki" pozostaną na usuniętym filmie - jest to znak, że procedura została przeprowadzona poprawnie.

Skórę należy przecierać płynem antyseptycznym, nałożyć krem ​​nawilżający.

Maska z węglem aktywnym

Ten przepis jest szczególnie skuteczny, jeśli pory są mocno zatkane i jest wiele czarnych kropek. Maska na twarz zawiera aktywowany węgiel drzewny (1 tabletka), żelatynę (1 łyżka), mleko (2 łyżki). Suche składniki są starannie postrzępione, następnie dodaje się mleko (woda również może je zastąpić) i miesza się, aż znikną galaretowate grudki.

Mieszaninę umieszcza się w kuchence mikrofalowej, wyjmuje po 15 sekundach, pozwala nieco ostygnąć.

Maska z twardą szczotką jest nakładana na obszary problemowe na kilku warstwach. Po 10-20 minutach mieszanina twardnieje całkowicie, tworząc gęsty film. Należy go oderwać jednym ruchem, równolegle do płaszczyzny skóry.

Takie oczyszczanie żelatyny twarzy pomaga również w wąskich porach. Po zabiegu skórę należy natrzeć balsamem i natłuścić kremem.

Maska Ogórkowa Film

Aby przygotować maskę oczyszczającą i tonizującą będziesz potrzebować:

  • jeden ogórek, obrany;
  • wywaru z rumianku (2 łyżki);
  • zielona herbata (2 łyżki);
  • sok z aloesu (1 łyżka);
  • żelatyna (1 łyżka).

Ogórek należy wcierać przez sito, oddzielając masę i sok. W miąższu należy dodać wywar z rumianku i zieloną herbatę, a następnie wlać żelatynę do masy, starannie wyrabiając grudki. Aby zagęścić mieszaninę, należy ją ogrzać w łaźni wodnej lub w kuchence mikrofalowej. Następnie dodaj maskę do soku z ogórka i aloesu.

Maskę na twarz z żelatyną i ogórkiem nanosi się w sposób opisany powyżej. Po 20 minutach film usuwa się z twarzy.

Film z miodową maską zmarszczek

Do gotowania potrzebna jest żelatyna (2 łyżki), gliceryna (4 łyżki), miód (2 łyżki) i woda (4 łyżki). Powstałą masę dokładnie miesza się, ogrzewa w łaźni wodnej, aż wszystkie składniki zostaną rozpuszczone. W gotowej mieszance dodaj kolejne 4 łyżki przegotowanej wody i ponownie wszystko dokładnie wymieszaj.

Maskę z żelatyną i miodem można przechowywać w lodówce w sterylnym słoiku z pokrywką. Nakładaj maskę przez 20 minut na całą twarz kilkoma warstwami. Po spłukaniu ciepłą wodą nawilż skórę kremem.

żelatynowe oczyszczanie twarzy

Z tych samych składników można zrobić krem ​​żelatynowy. To zajmie:

  • woda 100 ml;
  • żelatyna - 1 łyżka;
  • miód - 3 łyżki;
  • gliceryna - 100 ml;
  • kwas salicylowy - na końcu noża.

Żelatyna, gliceryna i woda są wymieszane, dodaj resztę składników. Mieszaninę ogrzewa się w łaźni wodnej, chłodzi i ubijana z wytworzeniem żelatynowego kremu. Otrzymaną masę można również przechowywać w lodówce. Krem nakłada się na skórę przez 20 minut na kilka godzin przed snem, resztki usuwa się za pomocą serwetki.