Wyścigi sztafetowe to jedna z ulubionych zajęć dla dzieci ze względu na orientację zawodniczą i aktywność motoryczną. Przygotowywanie ciekawych sztafet dla dzieci nie jest trudne: wymaga to minimum wyposażenia (piłki, obręcze, kostki, rakiety) i oczywiście aktywnych uczestników z fanami.

Przekaźnik dla dzieci w wieku przedszkolnym mający na celu:

 • promocja zdrowia i sprawność fizyczna;
 • kształtowanie umiejętności wykonywania zadań zespołowych i pracy w zespole;
 • zaszczepić miłość do zdrowego stylu życia.
Przekaźniki dla dzieci

Sztafety sportowe dla dzieci mogą być prowadzone zarówno na świeżym powietrzu, jak i wewnątrz, najważniejsze jest to, że miejsce pozwala poruszać się swobodnie.

 1. "Kangur" . Uczestnicy poruszają się z kulką zaciśniętą między nogami do punktu odniesienia iz powrotem.
 2. "Zwierzęta" . Uczestnicy w drużynach zamieniają się w zwierzęta: pierwszy w niedźwiedzie, drugi w zające, trzeci w lisach i na polecenie dowodzenia, naśladując zwierzęta po kolei.
 3. "Strzałki" . Kapitanowie drużyn stoją z podniesionymi nad głowami nadkolami, w których uczestnicy z kolei próbują zdobyć piłki.
 4. "Ciężarówki" . Każdy uczestnik musi wziąć z powrotem (ręce złożone w pierścień) do punktu odniesienia za pomocą trzech kulek (może mieć inna średnica) i z powrotem.
 5. "Trzy skoki". Prowadzący umieścił obręcz i skakankę w odległości 10 m od uczestników. Pierwszy uczestnik musi podbiec do liny i skoczyć 3 razy, drugi do obręczy i skoczy 3 razy.
 6. "Piłka na rakiecie . " Uczestnik kładzie piłkę na rakietę i próbuje ją przenieść do wzorca i z powrotem.
Przekaźnik zimowy

Zimą sztafety dla dzieci można zmieniać za pomocą sprzętu zimowego: sań, śnieżek, nart.

 1. "Śnieżka" . Uczestnicy na chwilę rzucają śnieżką.
 2. "Ruchomy cel" . Zadaniem uczestników jest zestrzelenie jak największej liczby piłek na linie.
 3. "Zabawa wyścigowa" . Dorosły z każdej drużyny rzuca uczestników jeden po drugim do punktu orientacyjnego iz powrotem na sanki.
 4. "Forteca" . Uczestnicy na zmianę robią śnieżki i budują wieżę.

Przekaźniki dzieci i rodziców

Dzieci lubią, gdy ich rodzice biorą udział w zawodach. Przekaźnik dla dzieci i rodziców może mieć tematyczny nacisk i odbyć się w przeddzień Obrońcy Dnia Ojczyzny lub Dnia Matki.

  sztafety sportowe dla dzieci
 1. "Przewóz" . Rodzice blokują dłonie w formie "siedzeń" i przenoszą dzieci w odpowiednie miejsce. Wygrywa zespół, który osiągnie szybciej.
 2. "Konstruktorzy" . Mama daje kostki dziecku, które przenosi kostki do ojca budowy. Tata buduje wieżę. Wygrywa ten z najwyższą wieżą.
 3. "Mątwy". Tata bierze dziecko za nogi, dziecko wchodzi w jego ramiona i przemieszcza się do miejsca przeznaczenia.
 4. "Żniwa". Tata z koszem stoi w pewnej odległości od swojej drużyny i łapie piłki, które dziecko i matka rzucają na zmianę. Aby określić zwycięzcę, gracze powinni rzucić taką samą liczbę piłek, wygrywa zespół, którego tata "zbierze więcej żniw".