Zaczerwienienie warg sromowych u kobiet na pierwszym miejscu może być związane z chorobą zakaźną lub jakimś procesem zapalnym. Jeśli oprócz zaczerwienienia kobieta obserwuje ból podczas stosunku, trudności z oddawaniem moczu, pieczenie i świąd są okazją do odwiedzenia ginekologa.

Choroby, które mogą powodować swędzenie i zaczerwienienie warg sromowych

Częste choroby powodujące stany zapalne i swędzenie - zapalenie sromu, zapalenie pochwy i zapalenie sromu i pochwy. Charakteryzują się one następującymi objawami:

  • obrzęk;
  • ból podczas stosunku;
  • zaczerwienienie i pieczenie warg warg sromowych;
  • dyskomfort podczas chodzenia.

Jeśli pacjent nie rozpocznie leczenia tych chorób na czas, mogą pojawić się powikłania, takie jak rozwój zakażeń układu moczowo-płciowego, zapalenie błony śluzowej macicy, erozja szyjki macicy niepłodność. U osób w podeszłym wieku na pochwie mogą tworzyć się owrzodzenia. Lekarz przepisuje leczenie w oparciu o badanie i dokładną diagnozę.

Również zaczerwienienie i swędzenie mogą powodować tak zwane grzyby. Ginekolog podczas badania powinien wykonać rozmaz i przesłać go do laboratorium w celu przeprowadzenia badań. Często zaczerwienienie warg narządów płciowych powoduje drozd. Oprócz pieczenia i zaczerwienienia w tej chorobie można zaobserwować kiepskie wydzielanie.

Niektóre choroby przenoszone drogą płciową charakteryzują się również zaczerwienieniem i swędzeniem warg sromowych. Jedną z tych chorób jest opryszczka narządów płciowych .

Inne przyczyny zaczerwienienia warg narządów płciowych

Jeśli kobieta ma czerwone usta, ale ginekolog nie ujawnił żadnych chorób, przyczyną może być:

  1. Reakcja alergiczna na produkty higieniczne. Spróbuj zmienić zwykłą firmę okładzin na inną, przez jakiś czas odmawiając tamponom.
  2. Reakcja na syntetyczną bieliznę. Daj pierwszeństwo bawełnianym majtkom, przepuszczają powietrze, swędzenie i zaczerwienienie warg sromowych pozwalając skórze i genitaliom oddychać.
  3. Tarcie kąpielami o małych rozmiarach. Bielizna jest ważna, aby wybrać ściśle według wielkości.
  4. Niezgodność z podstawowymi zasadami higieny intymnej.
  5. Pierwszą rzeczą, jaką kobieta może zrobić, aby złagodzić stan warg, aby usunąć swędzenie i zaczerwienienie, jest odpowiednia higiena dla genitaliów. Różne infuzje ziołowe pomogą także złagodzić nieprzyjemne objawy.

Pamiętaj, aby odwiedzić ginekologa w celu przeprowadzenia badania i konsultacji. Jeśli zaczerwienienie warg sromowych spowodowane jest jakąś chorobą, lekarz przepisze leczenie. Aby zdiagnozować chorobę w początkowej fazie, należy obserwować lekarza co najmniej 2 razy w roku.