Ze wszystkich odcieni włosów jedno z najjaśniejszych i najbardziej atrakcyjnych oczu jest czerwone. Rudowłosa kobieta wciąż kojarzy się z czymś mistycznym, tajemniczym, przeżywającym. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na barwienie tego koloru, szczególnie teraz, gdy wybór czerwonego barwnika do włosów jest bardzo duży.

Odcienie czerwieni w farbie do włosów

Istnieje wiele opcji czerwieni - od złota z lekkim połyskiem do rudego do miedzi, od jaskrawej marchwi do ciemnego zardzewiałego lub prawie czerwonego. Może dlatego mówią, że czerwony kolor jest odpowiedni dla wszystkich, ponieważ pośród tej różnorodności zawsze możesz wybierz swoją , w zależności od koloru skóry i koloru oczu.

Jasne odcienie czerwieni wyglądają więc dobrze z jasną skórą i niebieskimi lub szarymi oczami. Brązowookie i zielonookie kobiety o ciemnej skórze mają ciemniejsze, nasycone kolory: miedziano-czerwoną, mahoniową, ciemno-karmelową.

Czerwona farba do włosów różnych marek

Wśród kolorów, które można kupić w sklepach lub salonach, najpopularniejszymi markami są: Schwarzkopf, SYOSS, L'Oreal. Zaletą profesjonalnych farb jest to, że można dość dokładnie wybrać pożądany odcień czerwieni. Ale jeśli zdecydujesz się nie chodzić do fryzjera, ale samemu farbować włosy, musisz wziąć pod uwagę, że cień na pudełku nie zawsze pasuje do odbieranego tonu.

W przypadku farb Schwarzkopf odcienie kasztanów są podawane na czerwono.

W kolorach palety: intensywna miedź 562 na blond włosach zmienia ton ciemniejszy, jasna miedź daje kolor identyczny z tym, który wskazano, a cynamon najwyraźniej przechodzi w czerwień.

Kolory Kolory SYOSS 6-8 są bardziej czerwone i nasycone niż wskazano na opakowaniu.

W kolorach odcieni L'Oreal odcienie kasztanowe również dają czerwonawy, a jasne są o 1-2 odcienie ciemniejsze niż wskazane na opakowaniu.

Naturalny barwnik do koloryzacji włosów w kolorze czerwonym

Jednym z najpopularniejszych narzędzi do barwienia włosów w kolorze czerwonym od niepamiętnych czasów jest henna . Uważa się, że nie tylko nadaje odcieniu pożądany odcień, ale także wzmacnia włosy. Hennę można nakładać na włosy w czystej postaci lub mieszać z innymi składnikami.

Gdy hennę nakłada się osobno, kilka torebek wlewa się wrzącą wodą i dokładnie miesza, aby uzyskać konsystencję niezbyt gęstej śmietany, a następnie nakłada na włosy i pozostawia na okres od 40 minut do 2 godzin (w zależności od tego, jak bogaty ma być cień). Zastosowanie takiego barwnika na jasnobrązowych włosach daje jasnoczerwony kolor, w ciemności - jasnoczerwony odcień, szare lub rozjaśnione włosy mogą uzyskać nienaturalny kolor czerwono-pomarańczowy.

Aby uzyskać jasny czerwonawy barwnik do włosów na 3 worki henny, dodaj łyżeczkę imbiru i rozcieńczyć mieszaninę wrzątkiem.

Aby uzyskać kasztanowy (miedziany) kolor włosów, dodaj 7 łyżeczek imbiru, kurkumy i cynamonu do farby na 7 torebek henny, a zamiast wrzącej wody wlej czarną herbatę z cytrynową herbatą.

Należy pamiętać, że przy malowaniu henną kolor będzie musiał być aktualizowany częściej niż przy profesjonalnym zabarwieniu. Nałożenie kolejnej farby na hennę nie może, ponieważ wynik może być nieprzewidywalny.

barwnik do włosów czerwony kolor 1barwnik do włosów czerwony kolor 2barwnik do włosów czerwony kolor 3
barwnik do włosów czerwony kolor 4barwnik do włosów czerwony kolor 5barwnik do włosów czerwony kolor 6
kolor włosów czerwony kolor 7barwnik do włosów czerwony kolor 8barwnik do włosów czerwony kolor 9