Jedna z roślin zielnych z rodziny Padalijewa nadaje kobiecie urody nie przez pierwsze sto lat. Oczywiście mówimy o sezamie i oleju, który jest wytwarzany z nasion za pomocą tłoczenia na zimno.

Substancja ta ma jasnobrązowy kolor i jest dość płynna w swojej strukturze, dlatego jest o wiele wygodniej używać jej do włosów niż olej rycynowy, który jest również użyteczny w przypadku loków.

Jeśli olej ma minimalne przetwarzanie, wówczas zapach nasion sezamu zostaje zachowany, a jeśli poddano go obróbce cieplnej, trudno jest odróżnić go od innych olejów. Dlatego stosowanie naturalnych olejów sezamowych w kosmetologii jest priorytetem: łatwiej jest odróżnić podróbkę, a ponadto jej przydatne właściwości są lepiej zachowane.

Korzyści z oleju sezamowego dla włosów

Olej kosmetyczny sezamowy zachowuje właściwości lecznicze przez bardzo długi czas - do ośmiu lat, a same nasiona pogarszają się dość szybko.

Mówienie o zaletach tego oleju jest możliwe dopiero po ocenie kompozycji, która jest bogata w wielonienasycone

  • kwasy tłuszczowe i pierwiastki śladowe:

  • kwas stearynowy - 6%;
  • palmitynian - 8%;
  • oleinowy - 48%;
  • linolowy - 48%;
  • mirystyk - 0,1%;
  • heksadeken - 0,5%;
  • arachin - 1%.

Olej sezamowy jest również znany z ochrony skóry i włosów przed szkodliwym działaniem promieni UV, dlatego szczególnie ważne jest, aby używać go wiosną i latem podczas aktywności słonecznej. Ten absolutnie naturalny produkt jest znacznie bardziej przydatny niż jakiekolwiek środki ochrony chemicznej, które, z powodu swojej głównej wady - pochodzenia syntetycznego, mają jeszcze jedną, wystarczająco silną - zdolność wywoływania alergii. Olej sezamowy nie wywołuje reakcji alergicznej, z wyjątkiem pojedynczych przypadków indywidualnej nietolerancji.

Olej sezamowy, dzięki swojemu składowi, odżywia, wzmacnia i nawilża włosy: przy systematycznym stosowaniu może zapobiegać wypadaniu włosów i przekrojom.

Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy poddają włosy chemicznym zawijaniu i barwieniu, ale minus struktury oleistej polega na tym, że szybko zmywa barwnik.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku włosów farbowanych na blond: możliwe jest, że włosy po masce z dowolnym olejem (w tym sezamem) zmienią kolor na żółty.

Użyj oleju sezamowego

Olej sezamowy jest dodawany do kosmetyków przez różne firmy, które produkują profesjonalne produkty do pielęgnacji włosów. Dziś wielu stara się stworzyć produkt z naturalnymi składnikami, jednak bardzo trudno jest to osiągnąć i często napis oznaczający zawartość ziół lub olejków w produktach kosmetycznych jest tylko chwytem marketingowym: jeśli składniki te znajdują się w kompozycji, to w bardzo małych ilościach ilość.

Bezpieczniejsze i dokładniejsze jest kupowanie tego oleju w czystej postaci i tworzenie na nim masek lub używanie go bez rozcieńczania.

Olej sezamowy do włosów przetłuszczających się

W skład oleju sezamowego wchodzi magnez, który radzi sobie z problemem tłustych włosów i łupieżu. Aby zrównoważyć pracę gruczołów łojowych, trzeba codziennie wcierać olej w korzenie włosów, pozostawiając je na 30 minut, a następnie spłukać obojętnym szamponem. Przebieg tych procedur - 2 tygodnie, po których trzeba zrobić przerwę na miesiąc, a następnie wznowić. olej sezamowy w kosmetologii

W tym samym celu możesz wykonać maskę z białkiem jaja i masłem: musisz mieszać składniki w różnych proporcjach i nakładać na korzenie włosów przez 1 godzinę.

Olej sezamowy do włosów suchych

Suche włosy wymagają odżywienia, więc do tego rodzaju oleju używa się na całej powierzchni włosów. Stosuje się go 1-2 godziny 3 razy w tygodniu.

Masaż głowy olejem sezamowym pomoże wzmocnić rozrzedzone włosy: należy masować głowę opuszkami palców zanurzonymi w oleju okrężnymi ruchami. Wystarczy wykonać tę procedurę raz w tygodniu, aby uzyskać lśniące i mocne loki.

Maska składająca się z żółtka i oleju sezamowego pomoże zapobiec przekrojowi włosów: wymieszaj składniki w równych proporcjach, a następnie nałóż na włosy na 30 minut. Ten środek, jeśli zostanie zastosowany nie tylko do włosów, ale także do skóry głowy, zapobiegnie wypadaniu włosów.