Nowoczesne multicookery to wielofunkcyjne urządzenia kuchenne z możliwością programowania procesu gotowania. Można bezpiecznie powiedzieć, że to urządzenie zostało wynalezione w Azji. Wszakże w istocie wiele urządzenie do gotowania ryżu , a jego pierwszy model pojawił się w Japonii. W tym materiale rozważamy zasadę działania multicookera i jego wewnętrznego "wypychania". Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie dla Ciebie interesujący, a dowiesz się wielu nowych rzeczy na temat powolnego gotowania.

Krótki opis

Aby ułatwić zrozumienie zasady multicookera, najpierw dowiedzmy się, z jakich detali się składa.

Obudowa urządzenia może być całkowicie plastikowa lub zawierać części wykonane z nierdzewnej stali nierdzewnej. Wewnątrz ciała znajduje się zdejmowana misa (miska), w której w rzeczywistości przygotowuje się jedzenie. Zwykle ma specjalną nieprzywierającą powłokę. Może to być ceramika lub teflon. Pokrycie jest potrzebne, aby nie było potrzeby mieszania naczynia podczas gotowania. Kolejną ważną częścią multicookera jest hermetycznie zamknięta pokrywa. Czasami ma zawory bezpieczeństwa, które pomagają zmniejszyć nadmierne ciśnienie wewnątrz urządzenia. Zasada podgrzewania potraw w powolnym piecu jest dość prosta: pod dnem miski zainstalowany jest elektryczny element grzewczy, który ogrzewa go równomiernie. Inteligentna kontrola elementu grzejnego pozwala na regulację temperatury miski z 40 do 180 stopni. Pod dnem miski znajduje się kolejny kluczowy element urządzenia - czujnik temperatury. Dzięki niemu jednostka sterująca multicooker otrzymuje informacje o temperaturze wewnątrz miski. Multiwarstwowo może samodzielnie regulować temperaturę, jeśli spadnie poniżej lub powyżej poziomu wymaganego przez wybrany przez użytkownika tryb gotowania.

Gotowanie

Za pomocą multiwarkników można ugotować prawie każde danie: zarówno smażone, pieczone, a nawet wędzone!

Zasada gotowania potraw takich jak zupy lub kaszki w powolnym piecu jest bardzo prosta. Wszystkie niezbędne produkty są umieszczane wewnątrz miski, a następnie wybierany jest program odpowiedni dla tego dania, a udział użytkownika kończy się na tym daniu.

Aby zrozumieć zasadę multicookera podczas pieczenia, wystarczy spojrzeć do dowolnego piekarnika. Ciasto, które jest w środku miski, jest podgrzewane przez dno grzejnika, a gorące powietrze jest upieczone na nim. Jak widać, zasada gotowania jest taka sama jak w piekarniku, tylko "piekarnik" szybkowaru jest znacznie mniejszy.

Rozważmy teraz zasadę działania urządzenia multicooker, kiedy trzeba coś w nim obsmażyć. Trochę oleju wylewa się na dno miski, ustawia się żądaną temperaturę i możesz zacząć się smażyć. Jeśli jest to konieczne, produkty można przykryć pokrywką, podobnie jak podczas smażenia w tradycyjnej patelni. Niektóre modele multicookerów mają specjalną siatkę do głębokiego smażenia. W tym przypadku olej w misce wylewa się więcej, a proces smażenia w głębokim tłuszczu pozostaje niezmieniony.

Zasada działania wielu chmur z dołączoną funkcje palenia funkcja multicooker i zasada działania powoduje wiele dezorientacji dla użytkowników, którzy jeszcze nie spotkali takich urządzeń. Aby palić w wolnej kuchence, trochę trocin z drzew owocowych wlewa się do specjalnego przedziału urządzenia. Tam powoli się tlą, dym wnika do miski, gdzie w tym czasie są produkty. W zależności od wybranego trybu palenia, grzałka może podgrzewać żywność lub być wyłączona.

Mamy nadzieję, że w tym materiale byliśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące zasady działania multicookera w różnych trybach gotowania. Jak widać, przy jego pomocy można ugotować dosłownie dowolne danie, w tym celu wystarczy wybrać model z szeroką gamą funkcji.