Bez względu na to, jak daleko od bałaganu z ciastem, gospodyni nie uważała się za swoją, w jej arsenale jest po prostu potrzeba posiadania kilku blach do pieczenia. Przecież prędzej czy później z pewnością będzie chciała rozpieszczać siebie lub swoich bliskich, jeśli nie ciasta z własnego składu, to przynajmniej pizza z gotowego ciasta lub upieczonych kanapek. Porozmawiamy o różnych rodzajach tacek do pieczenia w piekarniku.

Prawdziwą klasyką tego gatunku są lekkie i wytrzymałe aluminiowe tace. Ich wysoka przewodność cieplna i łatwość pielęgnacji zostały w pełni docenione nie tylko przez nasze mamy, ale także przez babcie. Ale takie potrawy mają ogromną wadę - nie da się ugotować potraw o wysokiej zawartości kwasu.

blacha do pieczenia 1

Zupełnie obojętne na zawartość będą blachy do pieczenia wykonane z żaroodpornego szkła i ceramiki. Ze względu na obojętność chemiczną tych materiałów w takich naczyniach można gotować absolutnie każde danie, a poza tym wypieki w szklanej blasze mają bardzo efektowny wygląd. Ale używanie szklanych i ceramicznych tacek wymaga pewnej ostrożności: boją się szoków i nagłych zmian temperatury.

blacha do pieczenia 2

Silikonowe blachy do pieczenia, które niedawno pojawiły się na rynku, nie utleniają się, nie pękają i pozwalają uzyskać gotowe produkty o najbardziej nietypowych kształtach i rozmiarach. Zastosowanie tacek silikonowych wymaga pewnych umiejętności i umiejętności, ponieważ jest elastycznym materiałem. Ale do przechowywania takiej blachy do pieczenia nie potrzeba dużo miejsca - można ją bezpiecznie złożyć kilka razy.

blacha do pieczenia 3

Nieprzywieralne blachy do pieczenia są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej lub żeliwa, na powierzchni których nakłada się cienką powłokę teflonową lub ceramiczną. Takie garnki wymagają szczególnie starannej pielęgnacji, na przykład użycia specjalnych detergentów i łyżek.

blacha do pieczenia 4