Ciąża po regulacji Aplikacja doustne środki antykoncepcyjne Dzisiaj - zjawisko jest normalne, jednak istnieje szereg sytuacji, które stawiają kobiety w ślepym zaułku. Na przykład, gdy ciąża jest możliwa po zastosowaniu produktu Regulon lub co zrobić, gdy poczęcie nie występuje po zaprzestaniu stosowania leku. Porozmawiamy o takich problemach, poznajemy opinie specjalistów.

Krótka wycieczka do świata farmacji
Pierwszą osobą, która odkryła doustny środek antykoncepcyjny był Carl Gerassi - nie tylko chemik, ale także utalentowany pisarz. Ten przełom w medycynie i farmacji umożliwił udoskonalenie produkcji środków antykoncepcyjnych w przyszłości.

Regulon - jeden z nowoczesnych leków jest z powodzeniem stosowany nie tylko w celu zapobiegania niechcianym ciążom, ale także w leczeniu niektórych chorób związanych z naruszeniem funkcji hormonalnej kobiecego ciała.

Kiedy bocian poleci?

Wiele kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne jest zainteresowane: jak szybko pojawia się ciąża po zażyciu leku Regulon? Eksperci twierdzą, że poczęcie po zażyciu leku przy braku patologii nie jest trudne.

Bardzo często kobiety spodziewają się ciąży po natychmiastowym przyjęciu leku Regulon, ale takie podejście jest błędne. Ginekolodzy zalecają pominięcie trzech cykli menstruacyjnych, a następnie pracują nad kwestią prokreacji. Dlaczego pytasz? Potrzeba ta jest potrzebna, aby zmniejszyć ryzyko poronienia z powodu niestabilności tła hormonalnego, cienkiego endometrium w wyniku zażywania leku. Czynniki te nie pozwalają ułożyć się i prawidłowo rozwijać jaj płodu.

Gdy oczekiwania są opóźnione

Zdarza się, że po ustaniu narkotyku długo oczekiwany moment nie występuje, co prowadzi kobiety do depresji i paniki. Eksperci twierdzą, że w niektórych przypadkach powikłania ciąży są możliwe po zniesieniu Regulonu.

Odpisanie całej winy na lek nie może. Ciąża po zastosowaniu doustnego środka antykoncepcyjnego może nie wystąpić z wielu powodów:

  • naruszenie tła hormonalnego z powodu niewłaściwego wyboru leku lub dawki;
  • Choroby współistniejące kobiety lub jej partnera, zapobiegające poczęciu dziecka;
  • hipowitaminoza i niedobór minerałów;
  • Infekcyjne i zapalne choroby układu moczowo-płciowego.

Ciąża po długim przyjęciu Regulona, ​​z reguły, następuje po zniesieniu leku i braku patologii w ciągu pierwszego roku i pół roku. Taki długi okres jest wyjaśniony przez:

  • reorganizacja hormonalna;
  • przywrócenie endometrium;
  • ucisk funkcji jajników.

Jeśli zdecydujesz, że nadszedł czas na śmiech dziecka w twoim domu, nie spiesz się, aby zajść w ciążę natychmiast po zaprzestaniu leczenia. Skonsultuj się z ginekologiem, przeprowadź dodatkowe badania i przygotuj ciało na nowy etap. Planowana ciąża to zdrowe dziecko i szczęśliwych rodziców.